E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #3
Marc Stift: Experimental approaches to improve our understanding of the evolution of selfing and polyploid genetics.
Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #2
Clèment Lafon-Placette: Does sexual selection drive speciation in plants? A perspective from micro- to macroevolution.
Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #1
Marek Slovák: Diversification and evolutionary history of the Carpathian biota. Case studies on selected plant and fungal groups.
Veletrh vědy 2017
Akademie věd ČR pořádá letos již potřetí populárně naučnou akci, Veletrh vědy. Čekají na vás novinky ze světa vědy a interaktivní expozice špičkových vědeckých pracovišť, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Letos jsou pro návštěvníky připraveny novinky v podobě zón vyhrazených pro učitele nebo pro kariéru studentů a absolventů. Přírodovědecká fakulta a Přírodovědci.cz zde nebudou chybět.
Kvalita půdy neustále klesá. Alarmující stav je předmětem odborného semináře, zaměřeného na formulování poznatků využitelných politiky
Na Biologickém centru Akademie věd ČR v Českých Budějovicích se buduje unikátní vědecké zázemí pro výzkum vztahů mezi půdou a vodou - Výzkumná infrastruktura SoWa (z anglického Soil&Water – půda a voda) dalšími členy konsorcia jsou kromě BC AV ČR, Univerzita Karlova, Jihočeská univerzita, Česká geologická služba a nově též Ústav pro hydrodynamiku AV ČR. V pátek 19. května pořádá tato iniciativa odborný seminář, jehož cílem je formulovat vědecké poznatky jako podklad pro politická rozhodnutí.
Seminář k programu H2020: klima, životní prostředí, zemědělství, suroviny
Na semináři se dozvíte předběžné informace o konkrétních tématech, která by měla být v rámci programu Horizont 2020 financována v období 2018-2020 v oblastech (i) klima, životní prostředí, suroviny (Societal Challenge 5) a (ii) zemědělství, lesnictví, mořský a sladkovodní výzkum, bioekonomika (Societal Challenge 2). Semináře proběhne v Mineralogické posluchárně 24.5. od 10 do 12 hod. Akce je otevřená i pro zájemce mimo Přírodovědeckou fakultu.
Paleoekológia nie je len o vymieraní dinosaurov: Pakomáre (Chironomidae) v paleoekológii
Rudolphova labolatoř pro paleoekologii, katedry botaniky Vás zve na přednášku Vladimíra Kubovčíka z Fakulty ekológie a environmentalistiky, Technické univerzity ve Zvolene. Prednáška popularizační formou uvede posluchače do studia paleoekologie, priblíží pakomáry jako indikátory změn prostředí v historickém vývoji jezer a ukáže několik případových studií, ve kterých pakomáři sehráli klíčovou úlohu v interpretaci vývoje prostředí za posledních několik století až tisíciletí. Přednáška se koná 15. května v Krajinově posluchárně (B14) v Benátské 2.
Odešel Honza Suda
Ve čtvrtek 9. března zemřel Honza Suda – světový botanik, vynikající pedagog, náš kolega a kamarád.
Informační den Elixír CZ na UK
Infrastruktura Elixir CZ je již rok v provozu a podniká aktivity nejenom v ČR, ale je i významně zapojena do aktivit evropské infrastruktury Elixír.
Usnesení Akademického senátu PřF UK
Akademický senát PřF UK přijal usnesení ve věci přijetí novely zákona č. 114/1992 sb. Více čtěte po rozkliknutí aktuality.
Nepůvodních druhů celosvětově přibývá
Nárůst počtu nepůvodních druhů nevykazuje žádné známky zpomalení, ukázal mezinárodní tým 45 vědců, vedený pracovníky výzkumného centra v německém Senckenbergu a vídeňské univerzity, na němž se podílel i profesor Petr Pyšek z katedry ekologie. Během posledních století počty nových introdukcí po celém světě trvale rostou, přičemž více než třetina z celého zaznamenaného počtu se odehrála mezi roky 1970 až 2014. Studie vyšla v prestižním časopise Nature Communications.
Seminář: Jak prezentovat odborné výsledky
Knihovna chemie pro vás připravila dva workshopy připravené speciálně pro Přírodovědeckou fakultu UK. Workshopy jsou cíleny na autory, lektory, studenty i začínající redaktory technické literatury. Oba proběhnou v posluchárně Ch3 v budově chemických ústavů 7. 3. a 14. 3. mezi 10 - 11.30. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni.
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne ve středu 9.3. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 7.3.2016 do 16 h.
Hydrobotanická exkurze z Lanžhota
Pracovní skupina pro studium makrofyt vod a mokřadů při České botanické společnosti vás zve na hydrobotanickou exkurzi ve dnech 15. – 18. 6., která se uskuteční na mokřady na dolním toku Moravy s výjezdy do oblasti moravského Soutoku, slovenského Záhorie a také přiléhající rakouské části. Akci připravujeme ve spolupráci se členy Slovenské botanické společnosti a jednáme i o spolupráci s rakouskými botaniky.
24. jarní bryologicko-lichenologické setkání
Zveme Vás na jarní bryologicko-lichenologické setkání, které se bude konat v Mikulově ve dnech 30. 3. – 2. 4. 2017.
Přednáškový cyklus ČBS a katedry botaniky PřF UK - jaro 2017
Všechny přednášky se konají v Krajinově posluchárně katedry botaniky PřF UK Praha, Benátská 2, Praha 2 od 17:00 hodin.
Exkurze ke květeně
Exkurze bude v termínu 22.5-27.5.2017, pojedeme do Slovenského krasu
Mezioborová exkurze Ukrajina-Moldávie 2017
Exkurze bude v termínu 22.6. - 3.7.2017, pojedeme do nížin a podhůří Moldávie a na západní Ukrajinu se zastávkami v Rumunských a Ukrajinských Karpatech
Seminář k jubileu prof. M. Rejmánka
Slavnostní seminář se bude konat 9.1.2017 v Krajinově posluchárně od 17 hodin. Všichni jsou vítáni.
Vánoční večírek Katedry botaniky 2016
Rádi bychom Vás tímto pozvali na tradiční předvánoční bezcévný večírek a geobotanický Slunovrat (obé dohromady tvoří vánoční večírek Katedry botaniky), které se uskuteční v pondělí 19.12.2016 od 19:00.

Akce dokumentů