E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Blíží se volby rektora Univerzity Karlovy
Do podzimní volby rektora naší univerzity opět vstupuje profesor Tomáš Zima, nově pak biolog Jan Černý, profesor Přírodovědecké fakulty UK. Další kandidáti zatím známi nejsou a lhůta pro podávání návrhů na kandidáta končí ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 18:00.
Otevíráme nový ročník mentoringového programu
Začátek zimního semestru přináší již tradičně příležitost pro studenty PřF UK zapojit se do mentoringového programu, který nabízí individuální spolupráci studentů a odborníků z různých institucí. Přihlášky lze podávat do 30. 9. 2017
Obhajoba doktorské práce Jaroslava Zahradníčka
Harmonogram obhajob diplomových prací - podzim 2017
Nový ročník Expedice Neuron zahájen!
Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Přihlaste svůj projekt a získejte podporu až 1 milion korun. Letos je možné se přihlásit do 30. září 2017.
Erasmus+ - výběrové řízení na studijní pobyty na LS 17/18
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne v úterý 19.9. 2017. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 18.9.2017 do 16 h.
Soutěž Erasmus Label 2017
Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje dne 17. 5. 2017 devátý ročník soutěže Erasmus Label, tentokrát na téma: „Erasmus včera a dnes“. Své přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017
Na pomoc středoškolským učitelům biologie
Přenášet aktuální oborové poznatky do hodin biologie nebývá pro učitele na středních školách vždy snadné. Hlavním problémem je obvykle nedostatek dobře dostupných, dostatečně spolehlivých a pokud možno informačně ucelených a vzájemně provázaných materiálů v češtině, o které by se mohli při přípravě i v hodinách opřít. To se rozhodli změnit naši biologové podílející se významným způsobem na seriálu didaktických článků vycházejících v časopise Živa, který si spolupráci s učiteli klade jako jeden z hlavních současných úkolů.
Lesní pastva – ztracená a znovunalezená paměť krajiny?
Vlivem člověka se mění krajina a její využití. Dříve relativně častý typ pastevní krajiny s rozvolněným porostem stromů v průběhu minulého století téměř vymizel. Tento významný biotop mnoha druhů živočichů a rostlin byl přeměněn v pastviny či pole nebo zarostl lesem. Dnes však znovu vznikají nové plochy lesních pastvin. Jak se jejich existence proměňovala od první poloviny 19. století, to zkoumali vědci z ČZU, Kodaně, Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví a také Jaroslav Vojta, botanik z Katedry botaniky naší fakulty.
Vydejte svou diplomovou práci v Nakladatelství Academia - Studentská soutěž
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 6. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. Uzávěrka soutěže je 31.10. 2017
Pražská muzejní noc na Přírodovědecké fakultě
V rámci již tradiční akce Pražská muzejní noc ožijí v sobotu 10. června pražská muzea, galerie a instituce podobného charakteru. Naše fakulta a její muzea plná fosílií, koster, map i minerálů budou také ponocovat.
Cévnaté posezení po státnicích
At už obhajoby a státnice dopadnou jakkoliv, zveme všechny na postátnicové posezení v refugiu botanické zahrady, které se uskuteční ve čtvrtek 8. 6. od 18 hodin.
Letní geobotanický slunovrat 2017
Vážení, oslava Slunovratu se koná 9. 6. v 7 večer na dvoře Benátské 2 a všude, kde budou světýlka.
Tematické setkání ke studiu vzácných a ohrožených druhů naší květeny 2017
Správa Národního parku České Švýcarsko ve spolupráci s Českou botanickou společností, Botanickým ústavem AV ČR, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Přírodovědeckou fakultou UK vás zve na 7. ročník tematického setkání ke studiu vzácných a ohrožených druhů naší květeny, které se uskuteční ve dnech 11. až 13. září 2017 ve Vysoké Lípě na rozhraní NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce v Hotelu Lípa.
Harmonogram obhajob diplomových prací - jaro 2017
Evolution of Biomes and Biodiversity: A Southern Hemisphere Perspective
I'd like to invite all of you to a talk by prof. Laco Mucina, "Evolution of Biomes and Biodiversity: A Southern Hemisphere Perspective" (see the attachment for an abstract). It is scheduled for Tuesday 6th June, 3 p.m. (usual seminar time), at Krajinovka.
Nový pohled na původ plavuní
Dvěma badatelům, Petru Kraftovi a Zlatku Kvačkovi, z Ústavu geologie a paleontologie naší fakulty se podařilo identifikovat a následně popsat ojedinělý nález, který ukazuje na neočekávané stránky rané historie plavuní. Podle něj si tyto rostliny našly cestu na souš spíše ze slané a ne sladké vody, jak se dříve předpokládalo.
Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #4
Michael Nowak: Genomic explorations into the evolution of plant mating systems and the dynamics of speciation.
Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #3
Marc Stift: Experimental approaches to improve our understanding of the evolution of selfing and polyploid genetics.
Lecture given by candidates to the position of Assistant Professor at the Department of Botany #2
Clèment Lafon-Placette: Does sexual selection drive speciation in plants? A perspective from micro- to macroevolution.

Akce dokumentů