E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníRSS

Kanál RSS

Kurz práce s molekulárními daty v R 2021 MB120C16
R je v současnosti asi nejmocnější a nejpoužívanější nástroj na výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2021 MB120C23
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj umožňující efektivně zpracovat i velká data a zautomatizovat činnosti. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Apple macOS, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Jediným vstupním požadavkem je zájem (nebo potřeba) pracovat v příkazové řádce, typicky na linuxovém výpočetním serveru.
DAAD stipendia
https://www.natur.cuni.cz/fakulta/oddeleni-pro-vedu/zahranicni-mobilita/aktuality/stipendia-daad-2
Informace ke katedrovým seminářům
Pro aktualizované informace sledujte - https://www.natur.cuni.cz/biologie/botanika/seminare
Obhajoby doktorských prací v září a říjnu 2020
Harmonogram magisterských SSZ – podzim 2020
Obhajoby diplomových prací se budou konat ve středu 2.9.2020 od 9.30 v Krajinově posluchárně.
Podzimní obhajoby bakalářských prací
Harmonogram BP obhajob, které se budou konat 3. září 2020.
Možnost stipendijního pobytu na německých odborných pracovištích
Workshop ONYGENALES 2020
PhD. defence of Lenka Macková
Harmonogram magisterských SSZ – jaro 2020
Obhajoby diplomových prací se budou konat v pondělí 13.7.2020 od 13 hodin v Krajinově posluchárně. Všichni jsou vítáni.
Zrušení omezení pro výuku
S účinností od 1. července 2020 již nejsou žádná omezení pro výuku v počtu osob a způsobu výuky. Odpadá rovněž povinnost poskytnout před prvním vstupem do budovy čestné prohlášení o bezinfekčnosti, stejně jako povinnost nosit roušky s výjimkou oblastí, kde krajská hygienická stanice přijala lokální opatření z důvodu zhoršené epidemiologické situace v souvislosti s covid-19.
Česká republika má nové profesory. Tři z nich jsou z naší fakulty.
Ve Velké aule pražského Karolina byly 2. července ministrem školství, mládeže a tělovýchovy slavnostně předány dekrety celkem osmdesáti novým profesorkám a profesorům, dvacet osm z nich patří Univerzitě Karlově. Nejvyšší akademický titul za naší fakultu obdrželi profesorka Zuzana Münzbergová z katedry botaniky a profesoři Jiří Blažek a Petr Pavlínek z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Gratulujeme!
Červencové obhajoby bakalářských prací
Harmonogram jarních obhajob bakalářských prací 2020.
Exkurze: Křivoklátsko - Baba
V sobotu 27. 6. proběhne poslední jarní (resp. letní) exkurze pořádaná ve spolupráci s Českou botanickou společností. Cílem je tentokrát Křivoklátsko. Studenti, členové ČBS i zájemci z řad široké veřejnosti vítáni.
Naše fakulta se dožívá 100 let!
Přírodovědecká fakulta UK se 24. června 2020 dožívá 100 let. Ve srovnání s výročím založení Univerzity Karlovy se stále jedná o juniorku, avšak ve srovnání s životem člověka jde o instituci, která pozitivně zasáhla do života již několika generací.
Exkurze do Polabí - Žehuňsko-Báň, Dlouhopolský rybník
Další exkurze pořádaná ČBS a Katedrou botaniky PřF UK zamíří do Polabí. Proběhne v sobotu 13. 6. Těšit se můžete na slatinné a bezkolencové louky i teplomilné doubravy s mnoha chráněnými druhy.
Exkurze do Týnčanského krasu
V rámci letošního cyklu sobotních exkurzí, který je pořádaný ve spolupráci s Českou botanickou společností, mohou zájemci zavítat do Týnčanského krasu. Exkurze proběhne v sobotu 6. června.
ERC-funded postdoctoral position in the evolutionary genomics of whole genome duplication
We seek a highly motivated, independent early career researcher interested in developing a research program within the context of an ERC-funded project focused on the evolutionary consequences of whole genome duplication (for details see below).
Laboratoře proti koronaviru – výzva
Zdravíme vás z Neuronu a máme prosbu - obrátil se na nás člen naší vědecké rady z oboru biologie, prof. Julius Lukeš, který ve spolupráci s Akademií věd a s dalšími pracovišti rozjeli webový portál "Laboratoře proti koronaviru" na pomoc diagnostickým laboratořím, které testují vzorky na přítomnost koronaviru. Laboratoře, které budou mít kapacity a zájem, se mohou do této aktivity zapojit. Zároveň je potřeba personál, který by laboratořím umožnil sběr co největšího množství vzorků.

Akce dokumentů