E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Rozhovor s Petrem Sklenářem
V rámci Popularizace vědecké práce a dění na naší Přírodovědecké fakultě jsem se vydala udělat rozhovor s čerstvě habilitovaným docentem Petrem Sklenářem z katedry botaniky.
Není řasa jako řasa
Skupina algologů v čele s Jiřím Neustupou zkoumala dva již dlouho známé druhy (popsány v r. 1848) zelené sladkovodní řasy rodu Micrasterias. Rodu, který se vyskytuje v rašeliništích nejen v České republice, ale i po celém světě.
Český rozhlas o Vladimíru Krajinovi
Český rozhlas o Karlu Dominovi
Botanická exkurze před 100 lety: po stopách pivničky české
Jako připomenutí, že se blíží jaro a výjezdy do terénu se můžete podívat na “návod”, jak postupovat, pokud chcete učinit nějaký zásadní vědecký objev :-)
Katedrové semináře, letní semestr 2010/2011
Mikroevoluční minikonference
Zdravíme všechny, rádi bychom vás pozvali na další neformální setkání "molekulárních ekologů", tentokráte už zaměřeného na konkrétní okruh metod - a to využití jaderných markerů (mikrosatelity, AFLP a RAPD). Setkání jsme naplánovali na úterý 15. 2. odpoledne v podkrovní posluchárně B2P (Viničná 7, 2. patro, půdní vestavba). Začátek je ve 14:00 a skončili bychom okolo půl šesté.
Nová burza učebnic
Studentská komora pro vás připravila novou službu, elektronickou burzu skript, učebnic a jinch studijních materiálů.
Přednáškový cyklus ČBS – podzim 2010
Článek v časopisu Protist
V časopisu Protist vychází článek A. Poulíčkové, J. Veselé, J. Neustupy a P. Škalouda
Luční mravenci svou aktivitou ve vztahu k rostlinám a půdě akcelerují vegetační sukcesi směrem ke klimaxovému horskému lesu
Poslední ze série článků zkoumající interakce mravenci – rostliny vychází z dlouhodobé řady projektů na geobotanice, jejichž protagonisty jsou kromě studentů, doktorandů a absolventů prof. RNDr. Tomáš Herben, CSc. a prof. RNDr. Pavel Kovář, CSc.

Akce dokumentů