Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Letní slunovrat 2015
Rádi bychom Vás pozvali na geobotanický letní Slunovrat.
Obhajoby bakalářských prací na katedře botaniky
Harmonogram obhajob bakalářských prací konaných 8. a 9. června 2015 na katedře botaniky. Všichni jste srdečně vítáni!
Jarní obhajoby diplomových prací
Harmonogram obhajob diplomových prací konaných 9. a 10. června 2015. Všichni jste samozřejmě vítáni.
Exkurze po botanické zahradě s kolegou Hroudou
Přátelé, jako loňského roku jsem přislíbil učinit několik exkurzí po botanické zahradě.
Sbírka Vodních a mokřadních rostlin BÚ AV ČR: den otevřených dveří
Více než 400 druhů rostlin typických pro naše řeky, rybníky, tůně, rašeliniště i slaniska si můžete prohlédnout samostatně, nebo můžete absolvovat prohlídku s odborným výkladem v každou celou hodinu. Výklad přizpůsobíme publiku.
Přednáška Colonization success of polyploids: insights from the cytotype shift in Centaurea stoebe s.l.
Pozvánka na (dodatečný) seminář cévnatých rostlin. Přednášející bude Christoph Rosche, Martin Luther University, Halle, Germany.
Konference ČBS 2015 - výzva k zaslání přihlášek příspěvků
Vážení členové České botanické společnosti, vážení kolegové, připomínám, že v listopadu letošního roku se uskuteční konference ČBS na téma Ohrožená květena ČR a regionální červené seznamy.
Výzva k podávání návrhů fakultního znaku a k následné celofakultní diskusi o návrzích
Naše fakulta směřuje k výběru nového loga. Šanci na to zasáhnout do procesu a vývoje schvalování nové vizuální identity fakulty má každý člen naší akademické obce. Kompletní informace o procesu a jeho harmonogramu naleznete po rozkliknutí zprávy.
Kurz terénních metod ekologie rostlin a fytocenologie – program terénního cvičení 21., 22. a 25. – 30. května 2014
Během kurzu řeší studenti projekt zaměřený na ekologii vegetace a ekologie rostlin. Naučí se základní metody fytocenologie a terénní ekologie rostlin. Kurz je otevřen studentům katedry botaniky, ale i všem ostatním, včetně bakalářských studentů.
Exkurze Vegetace střední Evropy 2015
Exkurze má poskytnout terénní zkušenost, která je základem práce (geo)botanika a nutným předpokladem porozumění mnoha zde vyučovaným předmětům (zejména Vegetace střední Evopy). Cílem exkurze bude navštívit a demonstrovat nejvýznačnější společenstva střední Evropy v rozličných krajinných a geografických souvislostech.
Interpretační potenciál fytolitové analýzy v archeobotanice a paleoekologii
ÁkosPetö (Laboratory for Conservation and Applied Research, National Heritage Protection Centre, Hungarian National Museum): Fytolitová analýza a její použití v archeobotanice a paleoekologii
Terénní cvičení z botaniky Dobronice 2015 - základní informace
Během polodenních exkurzí bude demonstrováno vždy několik desítek cévnatých rostlin, mechorostů, lišejníků, řas a hub s českými i latinskými jmény, základní morfologií a taxonomickým zařazením. Důležitá je proto schopnost písemného zachycení výkladu a individuálního sběru demonstrovaných objektů.
Časopis Botanika
Vážení přátelé, rádi bychom vám představili časopis Botanika, který od prosince roku 2013 vydává Botanický ústav AV ČR, v. v. i.
25. cyklus jarních exkurzí ČBS a katedry botaniky PřF UK Praha do okolí Prahy
Tradiční jarní exkurze
Pracovní konference ČBS „Ohrožená květena ČR a regionální červené seznamy“
Plánovaná konference se soustředí na nejrůznější aspekty ochrany rostlinných druhů a hodnocení jejich skutečného momentálního ohrožení. Hlavním cílem je širší diskuse a navázání úzké spolupráce se všemi zájemci, kteří se chtějí podílet na získávání a neustálém doplňování kvalitních dat pro probíhající projekty i pro v budoucnu plánované nové vydání Červeného seznamu ČR. Přípravný výbor: Milan Štech, Jiří Brabec, Vít Grulich, Jindřich Chrtek, Zdeněk Kaplan, Pavel Lustyk.
Floristický kurz ČBS 2015
Floristický kurz České botanické společnosti v Litovli.
Floristický kurz SBS 2015
Floristický kurz Slovenské botanické společnosti, Ružomberok, Slovensko.
More than a root: the systematics and evolution of gingers
Axel Dalberg Poulsen, Head of Botanical Garden, Natural History Museum, Oslo. Seminář Katedry botaniky.
Výsledky výběrového řízení programu Erasmus+
Výsledky výběrového řízení pro akademický rok 2015/16 konaného 4.3.2015.
JIŘÍ MACAS: Velikost a sekvenční diverzita rostlinných genomů zkoumaných sekvenováním nové generace
Biologické centrum AV ČR, Institut molekulární biologie rostlin