Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Talk by Justin Ramsey
Ecological and evolutionary consequences of polyploidy
5. 3. začíná přednáškový cyklus České botanické společnosti a PřF UK
Přednášky se konají vždy v pondělí od 17 hod. v Krajinově posluchárně (Benátská 2). První z nich, která se bude konat 5. března, nás zavede na bělokarpatské louky.
VĚDMA - INICIATIVA NA PODPORU VĚDKYŇ MATEK
Výzva VĚDMA má za cíl upozornit na problematickou situaci mladých vědkyň - matek. Pokud chcete iniciativu, která má původ na Ústavu biologie obratlovců AV ČR podpořit, můžete svůj souhlas vyjádřit připojením svého jména k výzvě. Formulář najdete po rozkliknutí aktuality.
Výběrové řízení pro program Erasmus+ na akad. rok 18/19
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne v úterý 12.3. 2018. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 11.3.2018 do 16 h.
V. Ložek: Lužická katastrofa
Počátky objevu tajemství pískovcových převisů s bohatou faunou měkkýšů klimatického optima holocénu spadají do doby před téměř sedmdesáti lety. Po čtyřiceti letech započal výzkum pískovcových převisů nanovo, aby vyvrcholil v současnosti. Co skrývá toto unikátní fosiliferní prostředí? O historických souvislostech i současných interpretacích promluví jediný žijící pamětník celé pískovcové kauzy, někdy nazývané lužická katastrofa.
V žebříčku časopisu Týden se naše fakulta ve své kategorii skvěle umístila!
Časopis TÝDEN již potřetí přináší unikátní srovnání tuzemských univerzit a vysokých škol. V kategorii přírodních věd se naše fakulta umístila na druhém místě. A jelikož se na prvním místě objevili naši sousedé z Matfyzu, je jasné, že v "našich" oborech jsme jedničky!
Exkurze ke Květeně, Dokesko
Mezioborova exkurze Makedonie + Bulharsko
Kariérní den PřF UK
Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálním zaměstnavateli? Sháníte stáž a nebo jen zajímavou brigádu? Právě pro vás pořádá naše fakulta Kariérní den, a to 14. března v prostorách budovy Albertov 6.
Obhajoba doktorské práce Martina Čertnera
Program přednáškového cyklu ČBS - jaro 2018
Rádi bychom vás tímto pozvali na přednášky České botanické společnosti pořádané ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK.
Nenechte si ujít veřejnou přednášku a diskusi Reflexe stavu planety
Zajímá vás stav planety Země a naší civilizace? Využijte mimořádnou příležitost dozvědět se o často bagatelizovaném nebo naopak démonizovaném tématu. Informace z první ruky od světově uznávaného odborníka prof. Davida Storcha. V pátek 19.1. 2018 v 15:30 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6.
Nabídka sportovních aktivit v letním semestru 2018
Katedra tělesné výchovy PřF nabízí všem zaměstnancům následující sportovní aktivity. Vybrané lekce jsou pro zaměstnance PřF zdarma, rozvrh jednotlivých cvičení je závislý na časových možnostech Sportovního centra UK a jiných sportovišť.
Reprezentační ples fakulty se blíží
23. února 2018 můžeme všichni společně oslavit začátek nového semestru! Stejně jako v předchozích letech bude ozdobou i letošní plesové sezóny tradiční Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hudba, tanec, zábava, dobré jídlo, vybrané pití, setkání studentů, kolegů a přátel, to vše v jeden večer a pod jednou střechou Kongresového centra Praha.
Diskuze s kandidáty na prezidenta
Vážení kolegové, v úterý 19.12. 2017 proběhne od 10:00 ve Velké geologické (Albertov 6) diskuze s kandidáty na prezidenta.
Volby do zaměstnanecké části Akademického senátu právě probíhají
Předsednictvo Akademického senátu vyhlašuje volby do zaměstnanecké komory Akademického senátu. Probíhají v termínu 11. - 14. 12. 2017.
M. Křížek: Mráz - nejlepší děda aneb kryogenní fenomén u nás
Vznik, výskyt, aktivita
Bezcévný večírek 2017
Srdečně Vás zveme na Bezcévný vánoční večírek na katedře botaniky.
J. Hošek: Kdo je tady ředitel?
Vliv klimatických oscilací nejmladšího kvartéru na půdně-vegetační vývoj a erozně-sedimentační dynamiku.
Island phylogeography course
Mario Mairal, a post-doc at our Department, is giving a two-day course on Island phylogeography.