Veletrh vědy 2017

Akademie věd ČR pořádá letos již potřetí populárně naučnou akci, Veletrh vědy. Čekají na vás novinky ze světa vědy a interaktivní expozice špičkových vědeckých pracovišť, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Letos jsou pro návštěvníky připraveny novinky v podobě zón vyhrazených pro učitele nebo pro kariéru studentů a absolventů. Přírodovědecká fakulta a Přírodovědci.cz zde nebudou chybět.
Čas 08.06.2017   10:00
10.06.2017   18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Třídenní akce proběhne na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech v termínu od 8. do 10. června. Každý den pro vás bude otevřeno od 10. do 18. hodiny a vstup je zdarma. Veletrh vědy pravidelně představuje novinky a zajímavosti ze světa přírodních, technických i humanitních oborů, a to formou přednášek, workshopů, seminářů, diskuzí a interaktivních expozic. Každý, ať už malý nebo velký, si tu tak najde to své!

Výlet do vesmíru, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, výroba nanovláken nebo návštěva středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací – to jsou jen střípky z programu Veletrhu vědy. Novinkou roku 2017 je karierní zóna pro vysokoškolské studenty, postgraduální studenty a další zájemce o zaměstnání ve vědě a výzkumu. Seznámíte se s potenciálními zaměstnavateli a získáte cenné tipy pro rozvoj vaší kariéry. Čekají na vás vystavovatelé z řad firem, pracovišť Akademie věd ČR, univerzit a dalších partnerů a také bohatý doprovodný program (přednášky, praktické workshopy a individuální konzultace).

Další letošní novinkou budou panelové diskuse na témata současné společnosti a špičkového výzkumu s moderátorem Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy. Řešit se bude energie budoucnosti, cesta na Mars, strach z islamizace či přírodní hrozby. Svou účast v panelech potvrdili Dana Drábová, Martin Mikeska, Vladimír Wagner, Radomír Pánek, Josef Stemberk, Jiří Borovička, Miroslav Tesař, Bronislav Ostřanský, Václav Cílek, Ondřej Beránek, Jiří Grygar, Michal Švanda a Pavel Toufar. Panelové diskuse se konají v rámci programu Strategie AV21, který pomáhá řešit skrze špičkový výzkum ve veřejném zájmu problémy současné společnosti a čelit výzvám, před kterými naše společnost stojí.

Více informací a registrace na panelové diskuze a další program: www.veletrhvedy.cz.

Publikováno: Středa 17.05.2017 14:25