Tematické setkání ke studiu vzácných a ohrožených druhů naší květeny 2017

Správa Národního parku České Švýcarsko ve spolupráci s Českou botanickou společností, Botanickým ústavem AV ČR, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Přírodovědeckou fakultou UK vás zve na 7. ročník tematického setkání ke studiu vzácných a ohrožených druhů naší květeny, které se uskuteční ve dnech 11. až 13. září 2017 ve Vysoké Lípě na rozhraní NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce v Hotelu Lípa.
Čas 11.09.2017   18:00
13.09.2017   18:00
Místo Vysoká Lípa na rozhraní NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce, Hotel Lípa
Kontaktní telefon 777189085
Přiložený soubor: Setkání vzácné druhy 2017 (pozvánka)
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Jako obvykle plánujeme, že základem setkání bude představení projektů jednotlivých účastníků z různých tematických okruhů – výzkum vzácných druhů, problematika managementu vzácných druhů a jejich lokalit, záchranné programy – a následná diskuze či výměna zkušeností mezi účastníky z různých institucí (univerzity, výzkumné ústavy, státní ochrana přírody, nevládní organizace).

Navíc na letošním setkání bude oficiálně ustanovena pracovní skupina České botanické společnosti „Ochrana přírody“ a v úterý večer proběhne její první jednání včetně voleb. Jste srdečně zváni, abyste se do práce této pracovní skupiny zapojili.

Součástí programu bude také exkurze na náplavy řeky Labe, a to i v souvislosti s jejich ohrožením záměrem výstavby plavebního stupně. Na závěr setkání je pro zájemce připravena exkurze do Českého středohoří.

Moc prosíme, šiřte pozvání na setkání mezi další možné zájemce!

Těšíme se na společné setkání.

Handrij Härtel, Zuzana Münzbergová, Anna Šlechtová

Veškeré potřebné informace naleznete níže, kontaktní osobou pro organizaci setkání je Anna Šlechtová (tel: 777 189 085, informace k setkání budou zveřejňovány na stránkách ČBS).

Praktické informace

Přihlašování

Prosíme o vyplnění přihlášky do 25. června 2017 prostřednictvím interaktivního formuláře.

Ubytování

Doporučujeme Hotel Lípa ve Vysoké Lípě, ve kterém se setkání koná, kapacita 48 míst. (www.hotelvysokalipa.cz), který nabízí ubytování turistické kategorie za přijatelnou cenu. V obci lze nalézt i ubytování vyšší kategorie v dražších penzionech. Ale vzhledem k tomu, že je Hotel Lípa ochoten po dobu naší akce vyhradit restauraci pouze pro nás, je vhodné, abychom přednostně naplnili jeho ubytovací kapacitu.

Ceny: 1 noc 300 Kč/ se snídaní 350 Kč, oběd včetně polévky 120 Kč, večeře 90 Kč.

Po přihlášení (viz odkaz výše) vám bude místo zarezervováno, kontakty na vás předáme přímo hotelu, který vás bude kontaktovat. Všechny ostatní záležitosti týkající se ubytování, stravování budete pak řešit přímo s provozovatelem.

Doprava

Každý po vlastní ose, v rámci přihlašovacího formuláře se vás ptáme, jak plánujete přijet, aby případně bylo možné propojit auta a účastníky bez auta ze stejných destinací.

Příspěvky účastníků

Představení Vašeho příspěvku by mělo být v délce zhruba 15 minut (jaké otázky si kladu, jaké problémy řeším). Příspěvky je možné přihlašovat přímo skrz přihlášku. Současně vítáme náměty pro diskuse i nápady na pozvání nějakého zajímavého odborníka na přednášku. Přesný program setkání rozešleme přibližně 14 dnů předem přihlášeným účastníkům.

Kontakt

Případné dotazy organizačního charakteru směřujte na Annu Šlechtovou (777 189 085). Případné dotazy věcného charakteru směřujte na Handrije Härtela.

Předběžný časový harmonogram

Pondělí, 11. 9. 2017

• příjezd, ubytování
  • 18:00 večeře