Sedmý ročník fotosoutěže Věda je krásná

Podzimní dny patří tradičně i zahájení soutěže Věda je krásná. Letošní, v pořadí již 7. ročník, byl odstartován 9. října 2015. Pro všechny soutěžní příspěvky platí určitá pravidla, která najdete na příslušné stránce. Uzávěrka pro příjem soutěžních příspěvků je neděle 8. listopadu ve 23:59.

Absolutní vítěz ročníku 6. ročníku soutěže (2014) - Roháč Viktora Sýkory.

Soutěž Věda je krásná se zrodila na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, 1. kolo proběhlo v roce 2009, s perspektivou každoročního opakování na půdě fakulty. Po enormním úspěchu dvou prvních ročníků jsme však dospěli k poznání, že by byla velká škoda nechávat si všechno to krásno pro sebe, a proto působnost soutěže postupně rozšiřujeme. Od třetího (2011) kola se mohou soutěže zúčastnit autoři z celé Karlovy univerzity, od 4. kola (2012) je soutež otevřena i pro registrované přírodovědce z našeho objevitelsko-popularizačního webu prirodovědci.cz. Zároveň jsme zapojili i širokou veřejnost coby laickou porotu.

Soutěž je vypsána v kategoriích:

• Vědecká fotografie
  • Vědecká mikrofotografie
  • Vědecká ilustrace
  • Virtuální příroda
  • Video-animace-časosběr
  • Objevitelská (prirodovedci.cz)

Hlasování návštěvníků webu pak ze všech příspěvků nezávisle na kategorii zvolí jednoho vítěze divácké soutěže. Více na webu http://vedajekrasna.cz/

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne již tradičně behem Vánočního koncertu PřF UK ve Velké aule Karolina 14. 12. 2015.

Publikováno: Sobota 24.10.2015 15:20