Přírodověda populárně hledá šéfredaktora

Baví vás popularizace vědy a chcete své zkušenosti s ní využít? Popularizační rubrika webu PřF UK hledá nového šéfredaktora či šéfredaktorku z řad svých studentů. Hlásit se můžete do neděle 18. března včetně.

Přírodovědu populárně snad není třeba představovat: popularizační okénko funguje na webu naší fakulty již od počátku roku 2011 a vychází v ní bezpočet článků z oborů, které se na naší fakultě vyučují. Jde o popularizaci výzkumů publikovaných v nedávné době členy PřF UK, ať už vyučujícími či studenty, vzácněji také o rozhovory se zajímavými osobnostmi fakulty či reportáže z vědeckých akcí pořádaných fakultou.

Úlohou šéfredaktora je zajišťovat pravidelný přísun kvalitních článků z redakce rubriky a tematickou vyváženost co do oborů a také rubriku dále rozvíjet, ať už formou další propagace na sociálních sítích, užší spolupráce s Přírodovědci.cz, důrazem na aktuálnost, zapojením dalších redaktorů aj. Nejde o časově náročnou práci, ale vyžaduje pravidelnost a zodpovědnost.

Předchozí zkušenosti s popularizací vědy a redakční prací jsou značnou výhodou. Podmínkou je probíhající studium (jakéhokoli stupně) na PřF UK, jelikož pozice je honorovaná formou stipendia a rubriku tvoří primárně studentský kolektiv. Motivační dopis a strukturovaný životopis posílejte do neděle 18. 3. (vč.) stávající šéfredaktorce Julii Novákové.

Publikováno: Pondělí 12.03.2018 21:40