Pomoc studentkám, studentům a zaměstnancům dotčeným konfliktem na Ukrajině

Vedení Univerzity Karlovy v čele s rektorkou prof. Milenou Králíčkovou v návaznosti na včera vydané Prohlášení odsuzující agresi putinovského Ruska připravilo konkrétní kroky nejen na pomoc studentkám, studentům a dalším zaměstnancům z oblastí dotčených konfliktem, ale v případě potřeby i jejich rodinám.

Stránka Univerzity Karlovy věnovaná pomoci Ukrajině

Vedení Univerzity Karlovy v čele s rektorkou prof. Milenou Králíčkovou v návaznosti na včera vydané Prohlášení odsuzující agresi putinovského Ruska připravilo konkrétní kroky nejen na pomoc studentkám, studentům a dalším zaměstnancům z oblastí dotčených konfliktem, ale v případě potřeby i jejich rodinám.

Aktuálně vedení univerzity intenzivně koordinuje celou záležitost se zástupci jednotlivých fakult. V nejbližších hodinách a dnech Univerzita Karlova udělá následující:

• spustí každodenní telefonickou psychologickou poradnu v několika jazycích (čeština, ukrajinština, ruština a angličtina),
  • zavede každodenní informační linku v několika jazycích (čeština, ukrajinština, ruština a angličtina),
  • vyčlení minimálně 150 lůžek na kolejích Univerzity Karlovy pro případné ubytování studentek, studentů a dalších zaměstnanců a jejich rodin z oblastí dotčených konfliktem,
  • připraví komplexní systém podpory osob spjatých s Univerzitou Karlovou z oblastí dotčených konfliktem,
  • na základě dalšího vývoje situace připraví i konkrétní finanční pomoc, zejména prostřednictvím Nadačního fondu Univerzity Karlovy, příp. ve spolupráci s vybranými humanitárními organizacemi.

V případě uprchlické krize je Univerzita Karlova připravena nabídnout část svých kapacit státním orgánům.

Publikováno: Pátek 25.02.2022 16:10