E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníP. Bobek & J. Hruška: Dynamika požárů v NP České Švýcarsko

Lesní požár v NP České Švýcarsko vyvolal řadu otázek. V přednášce, která proběhne v rámci přednáškového cyklu ČBS a Katedry botaniky PřF UK, se mu budou věnovat Jakub Hruška a Přemysl Bobek. Všichni zájemci z řad členů Společnosti, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Čas 27.03.2023
od 17:00 do 18:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání: Katedra botaniky PřF UK, Benátská 433/2, 128 00 Praha 2 — Nové Město

Požár vznikl v zásahové části parku lidskou neopatrností. Jeho šíření bylo podmíněno velmi suchým počasí, přirozenou nepřístupností terénu a větrem. Oheň dokázal překonat všechny typy lesa, včetně „zeleného“ lesa, holin, listnatých lesů i stojících souší. Bezzásahovost na části území požářiště nebyla příčinou ani vzniku, ani rychlého šíření požáru. Přesto místní samosprávy i část médií viní ze vzniku požáru národní park. Jak je to možné? A jsme jako společnost připraveni na to, že bude s postupující změnou klimatu hořet víc a víc?

Přednášku přednese Přemysl Bobek a Jakub Hruška, a sice dne 27. 3. 2023 od 17:00 v Krajinově posluchárně, zároveň bude vysílána on-line, připojit se k videokonferenci je možné prostřednictvím odkazu https://meet.google.com/xga-axod-uw

Ilustrační fotografie k přednášce "Dynamika požárů v NP České Švýcarsko", autor: Václav Sojka

 

Přednáška proběhne v rámci přednáškového cyklu, který pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK. Celý program na jaro 2023 naleznete na stránce https://botanospol.cz/cs/node/6865.

Publikováno: Sobota 25.03.2023 21:30

Akce dokumentů