Ochrana ohrožených druhů v ČR

Dovolujeme si vás pozvat na konferenci Ochrana ohrožených druhů v ČR, konané pod záštitou děkana Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU v Brně.
Čas 05.10.2016   09:30
06.10.2016   14:30
Místo Křtiny
Přiložený soubor: Ochrana ohrožených druhů 2016 - předběžná přihláška
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Cílem konference je s podporou grantu EHP-CZ02-OV-1-012-2014 vytvořit vhodný rámec pro pracovní setkání zaměřené na ochranu ohrožených druhů žijících v české a moravské krajině. Konference poskytne prostor pro mezioborové společné diskuse nad výše zmíněnou problematikou z rozmanitých úhlů pohledu – od ochrany a péče o ohrožené druhy až po jejich význam z hlediska zachování genofondu pro budoucnost.

Rámcový program

Středa 5. 10. 2016

• 9:30 – 10:30 prezentace účastníků – Zámek Křtiny
  • 10:30 – Zahájení konference
  • 11: 00 – 12:30 1. blok příspěvků
  • 12:30 – 13:45 : Oběd
  • 14:00 – 16:00 : 2. blok příspěvků
  • 16:00 – 16:30 : přestávka, občerstvení, postery
  • 16:30 – 18:00: 3. blok příspěvků
  • 18:30 – večeře (pro ubytované ve Křtinách)

Čtvrtek 6. 10. 2016

• 9:00 – 10:00 4. Blok příspěvků
  • 10:15 – 14:30 Exkurze na ŠLP ML Křtiny, (bus do Brna 15:00). Ukázka programu ochrany ohrožených druhů rostlin v lesní školce ŠLP a návštěva lokalit s ohroženými druhy.

Vědecký výbor konference

• prof. RNDr. Zdeněk Laštůvka, CSc. – Mendelova univerzita v Brně
  • prof. Dr. Ing. Petr Maděra – Mendelova univerzita v Brně
  • doc. Ing. Luboš Úradníček, CSc. – Mendelova univerzita v Brně
  • Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D. – ŠLP ML Křtiny, Mendelova univerzita v Brně
  • Ing. Jan Vybíral – BR Dolní Morava, o.p.s.

Organizační výbor konference

• Ing. Boleslav Jelínek, Ph.D. – Mendelova univerzita v Brně
  • Ing. Linda Černušáková - Mendelova univerzita v Brně
  • Ing. Pavel Mauer - ŠLP ML Křtiny, Mendelova univerzita v Brně
  • Mgr. Šárka Veselá - ŠLP ML Křtiny Mendelova univerzita v Brně
  • Ing. Eduard Levý - ŠLP ML Křtiny, Mendelova univerzita v Brně

• I. cirkulář: 1. března 2016
  • Předběžná přihláška a abstrakt příspěvku: do 30. května 2016
  • II. cirkulář s navrženým programem: 15. června 2016
  • Závazná přihláška: do 30. srpna 2016
  • III. cirkulář s konečným programem: 15. září 2016
  • Úhrada vložného: do 30. září 2016, (výše vložného bude vypočtena dle závazných přihlášek)

Zpracování příspěvků - abstrakt nebo příspěvek?

Abstrakty účastníků budou otištěny ve sborníku abstraktů. Sborník vyjde v černobílé podobě, bude opatřen ISBN.

Příspěvky budou otištěny ve sborníku (příp. v elektronické podobě), bude opatřen ISBN

Vybrané příspěvky v rozšířené verzi v anglickém jazyce po recenzním řízení mohou být otištěny v recenzovaném vědeckém časopisu CZ-IALE Journal of Landscape Ecology.

Pokyny pro zpracování abstraktu: Text abstraktu psát v textovém editoru MS Word či OpenOffice, řádkování 1, okraje 2,5 cm, písmo Times New Roman, velikost písma 12, nepoužívat žádné styly a formáty, vědecké názvy kurzívou. Maximální rozsah 1 strana.

Členění abstraktu: Název (česky, anglicky), autor a jeho adresa spolu s dalšími kontakty, vlastní text abstraktu.

Pokyny pro zpracování příspěvku: Text v textovém editoru MS Word či OpenOffice, řádkování 1, okraje 2,5 cm, písmo Times New Roman, velikost písma 12, nepoužívat žádné styly a formáty, vědecké názvy kurzívou. Maximální rozsah 12 stran.

Členění příspěvku: Název (česky, anglicky), autor a jeho adresa spolu s dalšími kontakty, vlastní text v klasickém členěn vědeckého článku.

Journal of Landscape Ecology: vybraní autoři příspěvků, které budou splňovat kritéria vědeckého článku, budou osloveni po ukončení konference s žádostí o zaslání článku do redakce časopisu (www.journaloflandscapeecology.cz). Na uvedené webové stránce jsou uveřejněny i pokyny pro autory.

Organizační informace

Vložné

Konferenční poplatek bude vypočten na základě závazné přihlášky a objednaných služeb. Konferenční poplatek je složen z vložného (cca 200 Kč), které obsahuje sborník abstraktů (příspěvků), občerstvení během konferenčního jednání, obědy v průběhu konference (na zámku); a exkurze (obsahuje dopravu, odborného průvodce a občerstvení během exkurze). K úhradě poplatku budou účastníci vyzváni po uzávěrce závazných přihlášek, platba proběhne před konferencí prostřednictvím bankovního převodu na účet ŠLP ML Křtiny MENDELU (č. ú. 433631/0100, variabilní symbol 410709). V odůvodněných případech je možné zaplatit poplatky v hotovosti při prezenci.

Ubytování

Konference se koná v budově Zámku Křtiny. Ubytovací část zámku nabízí dvoulůžkové pokoje s kapacitou 50 lůžek (www.zamek-krtiny.cz/ubytovani/). V ceně noclehu je snídaně. Cena ubytování je 1.390 Kč (dvoulůžkový pokoj/noc) či 1.025 Kč (jednolůžkový pokoj/noc).

Stravování

Bude zajištěno přímo v budově zámku. Snídaně v ceně ubytování. Oběd ve středu i občerstvení v rámci exkurze je v ceně vložného, podobně i občerstvení v průběhu konference.

Publikováno: Úterý 29.03.2016 11:20