E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNoc vědců 2023 proběhne již brzy i na naší fakultě!

Další ročník oblíbené Noci vědců se blíží. Ta se letos koná v pátek 6. října od 17:00 do 23:00 a jejím tématem je Tajemství. I tentokrát se této významné celoevropské akce účastní i všechny fakulty Univerzity Karlovy. V budovách Albertov 6 a Hlavova 8 budou probíhat přednášky, workshopy, prohlídky jednotlivých budov a další pestrý program pro všechny věkové kategorie. Vstup je zdarma.
Čas 06.10.2023
od 17:00 do 23:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

Noc vědců je celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny zájemce do inspirujícího prostředí vědy. Tématem letošního ročníku Noci vědců je TAJEMSTVÍ.

„Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy,“ řekl Albert Einstein, zatímco od stolu změnil svět. Zažijme tento pocit společně a nechejme vědu vyzradit její největší tajemství. Zkoumejte, objevujte a bavte se poznáváním. Na co hledáte odpověď? Osvoboďte svou zvídavost a odemkněte bránu k podivuhodným tajům celého světa.

A co vás čeká 6. října 2023 od 17:00 do 23:00 na Albertově? 

Mineralogické muzeum *  Chlupáčovo muzeum * Zábavné hlavolamy * Mapová sbírka * Fyzikální experimenty nejen s kapalným dusíkem * Svítící pokusy * Struktura mozku 3D - Jak vypadá zevnitř?  * Kaleido - virtuální zážitky pro šťastné stárnutí * Tajemné imaglyfy: čísla, obrázky nebo písmena? FYKOS * Tajemství kamenného mikrosvěta * Tajemný svět pohledem družic * Tajemství sošky ze slonoviny...
...a další a další....

 

Podrobný program na Albertově, jeho časový harmonogram a veškeré informace  najdete zde.

 

 

Publikováno: Pondělí 25.09.2023 15:50

Akce dokumentů