Mikroevoluční minikonference

Zdravíme všechny, rádi bychom vás pozvali na další neformální setkání "molekulárních ekologů", tentokráte už zaměřeného na konkrétní okruh metod - a to využití jaderných markerů (mikrosatelity, AFLP a RAPD). Setkání jsme naplánovali na úterý 15. 2. odpoledne v podkrovní posluchárně B2P (Viničná 7, 2. patro, půdní vestavba). Začátek je ve 14:00 a skončili bychom okolo půl šesté.
What
  • Conference
  • diskuse
  • seminář
  • akce
  • konference
Čas 15.02.2011
od 13:00 do 16:30
Přiložený soubor: Pozvánka na mikroevoluční minikonferenci
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Předběžný program:

• 14:00 Jakub Straka - Vývoj mikrosatelitů s využitím 454 sekvenování(SSR)
  • 14:20 Pavel Hulva - Landscape Genetics (SSR)
  • 14:40 Lenka Zídková - Evoluce ptačích trypanosom (RAPD)
  • 15:00 přestávka
  • 15:15 Vojtěch Zeisek - Genetická diferenciace populací stulíků z různých povodí (SSR)
  • 15:35 Eva Dušková - Evoluce vysokohorského andského rodu Lasiocephalus (AFLP)
  • 15:55 Filip Kolář - Hadcová a polyploidní evoluce našich chrastavců(AFLP)
  • 16:15 přestávka
  • 16:30 Eva Hamrová - Rozdíly v klonální struktuře dvou druhů perlooček rodu Daphnia v závislosti na strategii přezimování (SSR)
  • 16: 50 Adam Petrusek - Experimentální důkaz fakultativní partenogeze u invazního raka pruhovaného (SSR)
  • 17:10-17:30 závěrečná diskuze
  • 17:30 přesun diskuze do restauračního zařízení

Pozvání samozřejmě šiřte libovolně dál vašim studentům, kolegům a kamarádům... v příloze posíláme informační letáček, u kterého určitě uvítáme, pokud ho vyvěsíte na webové stránky, nástěnky atd.

Tak se budeme těšit na viděnou v úterý,
Petr Synek, Filip Kolář, Kačka Rezková, Eva Kozubíková

Publikováno: Pátek 04.02.2011 11:15