Laboratoře proti koronaviru – výzva

Zdravíme vás z Neuronu a máme prosbu - obrátil se na nás člen naší vědecké rady z oboru biologie, prof. Julius Lukeš, který ve spolupráci s Akademií věd a s dalšími pracovišti rozjeli webový portál "Laboratoře proti koronaviru" na pomoc diagnostickým laboratořím, které testují vzorky na přítomnost koronaviru. Laboratoře, které budou mít kapacity a zájem, se mohou do této aktivity zapojit. Zároveň je potřeba personál, který by laboratořím umožnil sběr co největšího množství vzorků.

Cílem je propojit laboratoře s dobrovolníky z řad VŠ studentů biologických oborů či výzkumných pracovníků. Chtěli jsme vás proto oslovit, zda byste tuto výzvu mohli distribuovat dál mezi členy svých týmů, popř. studenty vyšších ročníků, kteří by se do práce v laboratořích mohli zapojit.

Veškeré další informace budou shromažďovány na webových stránkách Laboratoře proti koronaviru. Momentálně zde budou jednotlivé laboratoře v republice postupně zveřejňovat své požadavky na dobrovolníky -  doporučujeme tedy průběžně monitorovat. Dobrovolníci se pak mohou hlásit do jednotlivých pracovišť přímo skrze tyto stránky.

V příloze také tisková zpráva k projektu.

Děkujeme všem za spolupráci a přejeme vám všem hodně zdraví.

Za celý NF Neuron,

Monika Vondráková