L. Čermáková: O Rudolphovi a jeho žácích

Zveme Vás na úvodní přednášku cyklu Rudolphových kvartérních seminářů na téma: Historie palynologického výzkumu na botanickém ústavu Německé univerzity v Praze v meziválečném období.
Čas 18.02.2019
od 15:40 do 17:10
Místo Benátská 2, seminárum (BB, 2. patro)
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)
Karl Rudolph (1881¬–1937), syn architekta Hermann Rudolpha, rodák z Teplic, profesor botaniky na Německé univerzitě v Praze, zasvětil svůj život paleobotanickému průzkumu Čech. Zavedl u nás nové metody statistického zpracování pylových nálezů a na botanickém ústavu vytvořil plodnou půdu pro další pokračovatele rozsáhlého projektu výzkumu historie (nejen) kvartérní krajiny. Ve svém oboru dosáhl mezinárodního uznání. Přednáška popíše historii pražské paleobotanické školy v širších souvislostech vývoje německé vědy v Čechách.
Publikováno: Pondělí 11.02.2019 12:00