E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníKurz práce s molekulárními daty v R 2021 MB120C16

R je v současnosti asi nejmocnější a nejpoužívanější nástroj na výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu.
Čas 08.02.2021   09:00
12.02.2021   17:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Kurz obsahuje teorii použitých metod, tutoriály s použitím testovacích dat, úlohy pro samostatnou práci účastníků, a další.

Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Nutná je alespoň minimální znalost molekulární biologie a vhodná je předchozí znalost alespoň některých metod analýz DNA dat.

Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.

Tento rok je kurz prodloužen, má lehce změněnou strukturu a více cvičení.

Kurz poběží turnusově 5 dnů, přičemž 4 dny poběží výuka a poslední den bude na zápočty a individuální konzultace. Tento poslední den účastníci mohou (což je vřele doporučeno), ale nemusí využít.

Podrobnosti budou průběžně aktualizované v SISu. Rozvrh v SISu. Kurz proběhne v posluchárně OŽP B12 (1. mezipatro, Benátská 2, Praha 2) 8.-12. 2. 2021 od 9:00 do 16-17:00 (s dostatkem přestávek). Zájemce o kurz prosím o vyplnění krátkého dotazníku, který mi pomůže s přípravou kurzu a komunikací s účastníky.

Vzhledem k aktuální situaci kurz pravděpodobně poběží hybridně, tedy že v rámci platných omezení a nařízení bude možná přítomnost v učebně, přičemž bude kurz zároveň vysílán on-line pomocí MS Teams. Kurz bude sestávat z kratších přednášek následovaných individuální prací studentů a prostorem pro otázky, konzultace apod. Podrobnosti budou průběžně aktualizovány podle vývoje situace před kurzem.

Více informací o této události...

Publikováno: Středa 07.10.2020 10:45

Akce dokumentů