Informační den Elixír CZ na UK

Infrastruktura Elixir CZ je již rok v provozu a podniká aktivity nejenom v ČR, ale je i významně zapojena do aktivit evropské infrastruktury Elixír.
Čas 23.02.2017
od 10:00 do 12:30
Místo Viníčná 7, Praha 2 – posluchárna Fotochemie
Kontaktní telefon +420221951076
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Jiří Vondrášek, ředitel českého uzlu Elixír CZ, a Marian Novotný, zodpovědný za koordinaci aktivit Elixiru na UK, si Vás dovolují pozvat na Informační den Elixir CZ.

Vaše fakulty projevili zájem se na činnosti infrastruktury Elixír CZ podílet, a proto bychom Vás rádi seznámili s úspěchy i aktivitami Elixíru v ČR i na evropské úrovni a na příkladech Vám ukázali, jak můžete z infrastruktury profitovat a jak se můžete na infrastruktuře podílet.

Rádi bychom Vám představili současné aktivity Elixíru a možnosti financování Vašich projektů, které se v Elixíru formou implementačních studií začínají letos otevírat. (10.00 -10.30)

Na příkladu „Rare diseases“ a The European genome-phenome Archive, chceme představit konkrétní řešní v oblasti genomiky, které mají členové konsorcia k dispozici. (10.30-11.00)

Představíme Vám na dvou úspěšných příkladech z loňského roku, jak Vám může český Elixír pomoci s technickým řešením přesunu Vašich dat či služet na internet. Se svými zkušenostmi Vás seznámí Petr Novák z Biologického centra v Českých Budějovicích a Karel Fišer z 2. LF UK. (11.00-11.20)

V neposlední řadě, chceme ukázat, co Vám Elixír může nabídnout v oblasti vzdělávání a školení práce s biologickými daty. (11.20-11.30)

Na závěr bychom Vás rádi seznámili se snahou Elixíru o lepší péči o biologická data – tato aktivita je opět celoevropská a skupina Roberta Pergla z ČVUT je významným hybatelem této aktivity – Robert Pergl přijal pozvání a chtěl by ukázat, proč je tato aktivita důležitá a co nám může prinést. (11.30-12.00)

Především však chceme mít možnost s Vámi diskutovat a zodpovídat Vaše otázky ohledně možností zapojení do projektu Elixír.

Publikováno: Úterý 21.02.2017 11:40