Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Přednáškový cyklus ČBS – jaro 2015
Česká botanická společnost vás zve na jarní cyklus přednášek
Přednáška - Nagojský protokol
Nagojský protokol o přístupu ke genetickým zdrojům a spravedlivém a rovnocenném sdílení přínosů plynoucích z jejich využívání k Úmluvě o biologické rozmanitosti (dále jen "Protokol") byl přijat dne 29. října 2010 a vstoupil v platnost 12. října 2014. Dosud jej ratifikovalo 52 států (a Evropská unie). Vláda ČR vyslovila souhlas s ratifikací Protokolu svým usnesením ze dne 15. září 2014. V současnosti probíhá legislativní proces, který má za úkol provést Protokol a s ním související nařízení Evropské unie 511/2014 do právního řádu ČR.
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne ve středu 4.3.2015. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 3.3.2015 do 16 h.
Změna katedrového koordinátora programu Erasmus +
Místo technika na BÚ AV ČR
Pro nový projekt Lokální hojnost rostlin: relativní význam rozdílů ve fitness a stabilizujících procesech financovaný GAČR hledám technika (100% úvazek).
Přírodovědný fotoklub
Přírodovědný fotoklub je zájmový seminář, jehož cílem je sdružovat lidi se zájmem o přírodovědnou fotografii a video. Je otevřený nejen všem studentům Univerzity Karlovy, ale rovněž široké veřejnosti.
Seminář o Erasmu pro studenty
Semináře Botanického ústavu AV ČR v Třeboni
Jaro 2015
Obhajoba doktorské práce Vojtěcha Abrahama
Obhajoba doktorské práce Zdeňka Janovského
11th Clonal meeting 2015
We would like to invite you to the 11th Clonal meeting, which will take place from 4 to 7 August 2015 in Třeboň, Czech Republic. Clonal meetings are a series of conferences that were initiated by Jan van Groenendael, Hans de Kroon and Mike Hutchings about 30 years ago, and have addressed primarily role of clonality in plants and its physiological, ecological and evolutionary implications. These meetings have been rather informal gatherings of plant ecologists interested in plant clonality and established a forum for exchange of ideas and communication of new achievements in this branch of science. Almost each of the meetings has produced a journal special volume.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 201 5
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně i na Mac OS X a dalších UNIXech.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2015
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou.
Geobotanický slunovrat 2014
Benátská 2
Vánoční bezcévný večírek na téma WILD WEST
Budete si moci vyzkoušet tematické hry, ochutnat spoustu zatraceně dobrého jídla a pití (včetně kolalokovy limonády a výtečného piva), soutěžit o hodnotné ceny v TOMBOLE a o nejpovedenější masku večera.
Vyberte data kurzů: práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum a práce s molekulárními daty v R
První kurz se zaměří na práci v příkazové řádce Linuxu, psaní skriptů a využití těchto znalostí pro práci s MetaCentrem CESNETu. Druhý bude o práci s molekulárními daty v R. Oba povede Vojtěch Zeisek.
Pozvánka na přednášku: Financování a hodnocení vědy v České republice, grantové systémy
Doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc. (Vědecká rada UK a katedra biochemie PřF UK): Financování a hodnocení vědy v České republice, grantové systémy
Obhajoba doktorské práce Martiny Pichrtové
Stress resistance of polar hydro-terrestrial algae Zygnema spp.
Volby do akademického senátu fakulty 2014
Předsednictvo Akademického senátu Přírodovědecké fakulty v souladu s platnými předpisy vyhlásilo dne 1. listopadu 2014 volby do Akademického senátu Přírodovědecké fakulty pro volební období od roku 2015.
Přednáškový cyklus ČBS – podzim 2014
Přednášky pořádané Českou botanickou společností, podzim 2014.