E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Zářijové obhajoby bakalářských prací
Harmonogram podzimních obhajob bakalářských prací 2023.
Exkurze: Co přinesla obnova Lítožnického rybníka?
Do okolí Lítožnického rybníka, kde nedávno proběhla revitalizace, zavítá další a zároveň pro letní semestr i poslední z exkurzí do okolí Prahy, které pořádá Česká botanická společnost a Katedra botaniky PřF UK.
Exkurze za kociánkem a orchidejemi vápnitými bory na Úštecku
Další z exkurzí, které pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK, bude mít za cíl vápnité bory na Úštěcku, kde krom řady orchidejí roste i rostlina roku 2023, kociánek dvoudomý. Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů PřF UK i široké veřejnosti jsou zváni.
Exkurze: Roste ještě kociánek na středním Kačáku?
Další z exkurzí, které pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK, má za cíl ověřit výskyt rostliny roku, kociánku dvoudomého. Všichni členové ČBS, studenti PřF UK i zájemci z řad široké veřejnosti jsou zváni.
Harmonogram magisterských SZZk – jaro 2023
Květnové obhajoby bakalářských prací.
Harmonogram jarních obhajob bakalářských prací 2023.
Exkurze: Hrnčířské louky aneb co se do inventarizáku nevešlo
Vegetační sezona je v plném proudu a exkurze České botanické společnosti také, do okolí Prahy je jich ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK připraveno hned několik. Ta plánovaná na sobotu 27. května zavede zájemce na Hrnčířské louky.
S. Vosolsobě: Těžký život prašníků
Poslední z přednášek jarního přednáškového cyklu České botanické společnosti a Katedry botaniky PřF UK bude věnována prašníkům a fyziologickým dějům, které v nich probíhají. Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů PřF UK i široké veřejnosti jsou vítáni.
P. Bobek & J. Hruška: Dynamika požárů v NP České Švýcarsko
Lesní požár v NP České Švýcarsko vyvolal řadu otázek. V přednášce, která proběhne v rámci přednáškového cyklu ČBS a Katedry botaniky PřF UK, se mu budou věnovat Jakub Hruška a Přemysl Bobek. Všichni zájemci z řad členů Společnosti, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Seminář u příležitosti 90. narozenin doc. Jarmily Kubíkové
Česká botanická společnost a Katedra botaniky PřF UK zvou na seminář u příležitosti 90. narozenin doc. Jarmily Kubíkové.
Seminář k jubileu doc. Jarmily Kubíkové
Čestná členka České botanické společnosti doc. Jarmila Kubíková letos oslavila své devadesáté narozeniny. V pondělí 20. března k jejímu jubileu pořádá ČBS a Katedra botaniky PřF UK seminář. Všichni zájemci z řad členů, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Exkurze za mechy, lišejníky a cévnatými rostlinami údolím Bubovického potoka
Dny se dlouží a pomalu ale jistě začínají botanické exkurze. První z těch, které pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK, bude směřovat za bezcévnými i cévnatými rostlinami Českého krasu. Členové ČBS, studenti i všichni zájemci z řad široké veřejnosti jsou vítáni.
Semináře na podporu přírody a krajiny
Hnutí Brontosaurus již podruhé nabízí všem aktivním občanům a organizátorům dobrovolnických akcí na pomoc přírodě a krajině sérii seminářů, které pomohou uvádět dobrovolnické projekty do praxe. Termín přihlášení do některých ze seminářů již v polovině března 2023. Zaujala vás tato nabídka? Pak více informací najdete v této aktualitě.
V. Žárský & J. Žárský: Ledová kolébka suchozemských rostlin
S přednáškovým cyklem ČBS a Katedry botaniky PřF UK zavítáme v pondělí 13. 3. do dávné historie. A sice do doby, kdy rostliny osidlovaly prvně souš, provedou nás Viktor a Jakub Žárští. Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
E. Ekrtová a kol.: Červená kniha květeny Vysočiny
Další přednáška z přednáškového cyklu České botanické společnosti a Katedry botaniky PřF UK bude na téma "Červená kniha květeny Vysočiny, aneb Co zajímavého roste a rostlo na pomezí Čech a Moravy". Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Nová provizorní menza na Albertově - upozornění
Seeking Assistant Professor in Plant Ecology
Department of Botany, Charles University, Prague, Czech Republic is seeking an experienced independent researcher to join the academic staff of the Plant Ecology unit. The successful candidate will become a member of a group addressing a broad range of research questions in the fields of plant functional and vegetation ecology.
Proti hlavnímu proudu současné systematiky hub
Vývoj v současné systematice hub směřuje z velké části k dělení existujících druhů na menší, úzce definované druhy. Jak ale demonstrovali vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Mikrobiologického ústavu AV ČR na modelu rodu Aspergillus (kropidlák), není takové dělení často opodstatněné a pouze komplikuje nebo znemožňuje správnou identifikaci druhů. Výsledky byly publikovány v sérii tří publikací v prestižním časopisu Studies in Mycology
Nová provizorní menza na Albertově zahájila provoz
V pondělí 27. února 2023 byl zahájen provoz provizorní menzy - výdejny Albertov. Těšíme se na všechny strávníky a dobrou chuť!
Reprezentační ples naší fakulty ve fotografii
V pátek 3. února se konal tradiční Reprezentační ples naší fakulty. Jeho atmosféru si můžete připomenout na fotografiích z pražského Žofína.

Akce dokumentů