Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Kdo je kdo v mykologii
Krátký film Kdo je kdo v mykologii získal cenu Americké filmové akademie v kategorii hraných studentských snímků.
Habilitační přednáška Mgr. Ondřeje Koukola, Ph.D.
Pozvánka na habilitační řízení ke jmenování docentem v oboru Botanika.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2018
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2018
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Program konference ČBS 2017 Ekologie a evoluce rostlin na antropogenních stanovištích střední Evropy
Každoroční tradiční konference České botanické společnosti.
ERC Starting Grants 2018: interní pokyny – připomenutí
Granty European Research Council (ERC) podporují výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2-7 let po PhD – prosíme výzkumníky, kteří chtějí podat přihlášku do této výzvy, aby co nejdříve – nejpozději do 22.9.2017 – kontaktovali Oddělení projektového řízení.
Semináře o studiu v zahraničí
Chtěli byste studovat v cizí zemi a nejste si jisti, jak na to? Pak byste měli navštívit seminář pořádaný IPSC. Registrace je zdarma!
Podzimní geobotanický slunovrat 2017
Srdečně vás zveme na páteční oslavu podzimního slunovratu, začínáme v 6 hodin na dvoře Benátské 2.
Harmonogram obhajob bakalářských prací - podzim 2017
Plánovaný výpadek datové a telefonní sítě
Na pátek 15.9. 2017 od 19:00 je naplánovaná první ze dvou výměn centrálních síťových prvků fakulty a úprava el. napájení serverovny.
Blíží se volby rektora Univerzity Karlovy
Do podzimní volby rektora naší univerzity opět vstupuje profesor Tomáš Zima, nově pak biolog Jan Černý, profesor Přírodovědecké fakulty UK. Další kandidáti zatím známi nejsou a lhůta pro podávání návrhů na kandidáta končí ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 18:00.
Interní pokyny pro podávání nových projektů GAUK 2018
Nové přihlášky projektů pro rok 2018 - Fakultní termín pro podání nových přihlášek ve webové aplikaci je 13.11.2017. Termín je platný do půlnoci určeného dne.
Informace OPV - Cestovní pojištění
Ke dni 1.7.2013 má fakulta uzavřenu pojistnou smlouvu na cestovní pojištění zaměstnanců a studentů při cestách do zahraničí u pojišťovny AIG Europe Limitet se sídlem V Celnici 1031/4, Praha 1. Kartičku Travel Guard si lze vyzvednout na oddělení podpory vědy nebo při převzetí valutové zálohy na fakultní pokladně. Po návratu je třeba kartičku pojištence vrátit zpět.
Plánovaný výpadek datové sítě v budově Benátská 2
Ve středu 6.9. v době 18:00 - 23:00 plánujeme výpadek datové sítě v Benátské 2.
Otevíráme nový ročník mentoringového programu
Začátek zimního semestru přináší již tradičně příležitost pro studenty PřF UK zapojit se do mentoringového programu, který nabízí individuální spolupráci studentů a odborníků z různých institucí. Přihlášky lze podávat do 30. 9. 2017
Obhajoba doktorské práce Jaroslava Zahradníčka
Harmonogram obhajob diplomových prací - podzim 2017
Nový ročník Expedice Neuron zahájen!
Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Přihlaste svůj projekt a získejte podporu až 1 milion korun. Letos je možné se přihlásit do 30. září 2017.
Erasmus+ - výběrové řízení na studijní pobyty na LS 17/18
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne v úterý 19.9. 2017. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 18.9.2017 do 16 h.
Soutěž Erasmus Label 2017
Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje dne 17. 5. 2017 devátý ročník soutěže Erasmus Label, tentokrát na téma: „Erasmus včera a dnes“. Své přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017