E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Seznam kandidátů do voleb Studentské komory Akademického senátu fakulty pro léta 2017-2019
Volby proběhnou elektronicky ve dnech 12. až 15. prosince 2016. Hlasujte ve volbách - jde o vaší budoucnost!
Fotoatlas semenáčků
Fotoatlas semenáčků Martiny Horáčkové.
Workshop on population genetics of polyploids 24-25.1. 2017
There will be a short workshop on population genetics of polyploids.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2017
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2017
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Volba kandidáta na děkana - veřejná diskuse s kandidáty
V úterý 4. října se uskuteční veřejné setkání s kandidáty na děkana. Diskuse proběhne ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, od 16 hodin.
Výběrové řízení Erasmus+
Doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ na letní semestr akad. roku 2016/2017 proběhne v úterý 27.9. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 27.9.2016 do 10 h.
Harmonogram podzimních obhajob diplomových prací
Podzimní obhajoby diplomových prací budou probíhat 14. a 15. 9. 2016 v Krajinově posluchárně.
Odstávka počítačové sítě B2 a S16 o víkendu 3.-4.9.2016
O víkendu 3.-4.9. 2016 proběhne v lokalitách Benátská 2 a Na Slupi 16 výměna optické trasy.
Obhajoba doktorské práce Martina Adámka
Obhajoba doktorské práce Jiřího Malíčka
Obhajoba doktorské práce Davida Ryšánka
Obhajoba doktorské práce Zity Červenkové
Výstava J. Sudy PŘÍRODA JIŽNÍ AFRIKY
Výstavní sály Rožmberského domu v Soběslavi hostí až do 11. 9. výstavu fotografií krajin, živočichů a především úchvatných rostlin Jihoafrické republiky, Namibie a Lesotha, jak je během svých cest jižní Afrikou zachytili pražští botanici prof. RNDr. Jan Suda, Ph.D. a RNDr. Radka Sudová, Ph.D.
Výměna telefonní ústředny - aktuální stav
Od pátku 29.7. je plně zprovozněno odchozí a příchozí volání z analogových linek (v rámci fakulty i mimo fakultu) v lokalitách Viničná 5, Viničná 7, Benátská 2, Na Slupi 16 a Benátská 4.
13. historickogeografická konference - Periferie: Krajina (bez)naděje?
Výzkumné centrum historické geografie – Historical Geography Research Centre (Historický ústav AV ČR, Praha a Přírodovědecká fakulta UK v Praze), Komise pro historickou geografii a sekce Historické geografie a environmentálních dějin ČGS připravují v pořadí již třináctou historickogeografickou konferenci, tentokrát na téma výzkumu periferních krajin. Organizátoři konference přijímají návrhy konferenčních vystoupení a posterů do 30.9. 2016.
Kampus Albertov poznává svou budoucí podobu
Prvního srpna vstoupil projekt nových budov v albertovském areálu, Kampus Albertov, do další vývojové fáze. Za přítomnosti nejvyšších hodnostářů Univerzity Karlovy i všech zúčastněných fakult byly slavnostně vyhlášeny výsledky architektonické soutěže a odhaleny poslední vítězné návrhy, z nichž vzejde finální vítěz. Na to, jak vypadala dosavadní cesta vývoje unikátního investičního projektu UK, jsme se ptali proděkana PřF UK pro rozvoj doc. Josefa Novotného.
Výběr fakultního znaku - 2. kolo
Zapojte se do celofakultní diskuse k výběru nového fakultního znaku, která bude trvat do konce září 2016.
Volba kandidáta na děkana 2016
Na podzim nás čekají volby na post děkana, tedy do funkce, která zásadním způsobem ovlivňuje chod fakulty. Jasné je také to, že novým děkanem bude někdo jiný než stávající děkan pan profesor Bohuslav Gaš. Případný kandidát musí pro účast ve volbách získat dle volebního řádu minimálně 20 podpisů členů akademické obce (studentů nebo akademických pracovníků).
V Praze probíhá setkání rostlinných biologů světového významu
Ve dnech 26. - 29. 6. 2016 probíhá v Praze důležité setkání rostlinných biologů evropského a světového významu „Plant Biology Europe EPSO / FESPB Congress 2016“, kterého se účastní více než 900 vědců z 58 zemí celého světa. Cílem kongresu je rozvinutí diskuse nad současnými výzvami rostlinné biologie 21. století.

Akce dokumentů