E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Plánovaný výpadek datové sítě v budově Benátská 2
Od pátku 5.2 od 18:00 do soboty 6.2 do 16:00 bude probíhat rekonstrukce hlavního datového rozvaděče budovy Benátská 2.
23. jarní bryologicko-lichenologické setkání na Třebíčsku
Jarní bryologicko-lichenologické setkání se bude konat v podhůří Vysočiny, na Třebíčsku, a to ve dnech 21. až 24. dubna 2016.
Přednáškový cyklus ČBS - jaro 2016
Česká botanická společnost vás zve na jarní cyklus přednášek.
Přírodovědcem.cz – nový web pro uchazeče byl právě spuštěn
Každý středoškolák, který dnes zatouží po studiu kteréhokoliv z oborů naší fakulty, má nyní možnost najít všechny informace přehledně na jednom místě. Pro informování uchazečů byl právě spuštěn web Přírodovědcem.cz.
Seznam prioritních invazních druhů pro Českou republiku
Vědci z biologické sekce naší fakulty a Botanického ústavu AV ČR sestavili seznamy významných nepůvodních invazních druhů rostlin a živočichů, které budou podkladem pro jejich další regulaci.
Anlupa – nová aplikace pro sledování grantových výzev
Pro výzkumníky Univerzity Karlovy je nově přístupná webová aplikace Anlupa (www.anlupa.cz), která umožňuje automatické vyhledávání a sledování výzev k podávání projektů výzkumu, experimentálního vývoje a inovací vyhlašovaných národními a zahraničními poskytovateli grantů. V Anlupě si například můžete definovat Strážce výzev, který vám e-mailem zašle upozornění, pokud se otevře výzva splňující vámi zadaná kritéria.
Informace OPV - Možnost stáže: Léto s High-performance computing
První kolo architektonické soutěže na Kampus Albertov skončilo. Zájemci poslali 33 návrhů.
V pátek 15. 1. v odpoledních hodinách bylo ukončeno I. kolo architektonické soutěže na dostavbu Kampusu Albertov. Architektonické kanceláře a ateliéry zaslaly 33 soutěžních návrhů. Z nich odborná porota vybere 6 návrhů, které postoupí do II. kola soutěže.
Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK 2016
Srdečně vás zveme na Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK, který se bude konat v pátek 4. března 2016 od 20:00 v Kongresovém centru Praha.
Den otevřených dveří Přírodovědecké fakulty UK 2016
Pro všechny zájemce o studium přírodních věd na naší fakultě z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, pořádá naše fakulta 21.1.2016 Den otevřených dveří. S naší fakultou, jejími prostory i pedagogy se můžete seznámit prostřednictvím pestrého programu ve čtvrtek 21. ledna mezi 8:00 - 15:30. Vítáni jsou i zájemci o navazující magisterské studium.
Podpora pro nadané doktorandy STARS vstupuje do nového ročníku
STARS je programem Přírodovědecké fakulty UK, určeným pro podporu Ph.D. studentů, zejména studentů ze zahraničí. Jeho cílem je poskytnout těm nejtalentovanějším jak excelentní vzdělání, tak adekvátní finanční podporu. V letošním roce bylo vypsáno 32 výzev ve všech sekcích naší fakulty. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 29. únor 2016.
Technický pracovník pro projekt na katedře botaniky PřF UK a v Botanickém ústavu AV ČR
Pro začínající GAČR projekt věnující se zpětné vazbě mezi rostlinou a půdou u invazních druhů hledáme technického pracovníka, který by se podílel na širokém spektru prací zahrnující zakládání, údržbu a sklizeň pokusů, přepis a případné jednoduché analýzy dat i sběr materiálu v terénu. Projekt probíhá na katedře botaniky Přírodovědecké fakulty UK, předpokládá se ale i práce na dalších projektech v Botanickém ústavu AV ČR v Průhonicích.
Výsledky prvního kola výběru fakultního znaku
Hodnotící komise vybrala tři motivy fakultního znaku pro rozpracování ve druhém kole.
Hyb-Seq NGS course
Do you want to start a phylogenomic project and sequence hundreds of genes in parallel? Do you want to learn how to prepare probes for enrichment of sequencing libraries in your species? Do you want to learn how to process NGS reads and produce a species tree?
Absolventka Přírodovědecké fakulty UK Martina Pichrtová získala cenu Česká hlava
Za významnou doktorandskou práci v oblasti přírodních věd dostala cenu Doctorandus od společnosti Česká hlava botanička Martina Pichrtová z katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Její práce se týkala stresové odolnosti arktických a antarktických řas jařmatek. O jejím úspěchu informovala řada médií včetně České televize.
Obměna hardware serveru a aktualizace software
Čeká nás velká aktualizace katedrového serveru, která přispěje k jeho lepšímu fungování. Vyměníme disky za 2x2 TB, čímž kapacita pro uživatelská data vzroste na dvojnásobek a 2x 480 GB SSD, čímž dojde ke zrychlení. Při té příležitosti dojde i k aktualizaci na novou verzi software.
Vánoční večírek Katedry botaniky
Tentokrát se uskuteční geobotanický slunovrat i bezcévný večírek najednou v rámci jednoho velkého celokatedrového večírku.
Výsledky voleb do Akademického senátu UK pro volební období 2016 - 2019
Čtvrtek a pátek byly na celé Univerzitě Karlově dny voleb do Akademického senátu. Výsledky voleb za naši fakultu jsou již známy.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2016
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2016
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.

Akce dokumentů