Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Informační den Elixír CZ na UK
Infrastruktura Elixir CZ je již rok v provozu a podniká aktivity nejenom v ČR, ale je i významně zapojena do aktivit evropské infrastruktury Elixír.
Usnesení Akademického senátu PřF UK
Akademický senát PřF UK přijal usnesení ve věci přijetí novely zákona č. 114/1992 sb. Více čtěte po rozkliknutí aktuality.
Nepůvodních druhů celosvětově přibývá
Nárůst počtu nepůvodních druhů nevykazuje žádné známky zpomalení, ukázal mezinárodní tým 45 vědců, vedený pracovníky výzkumného centra v německém Senckenbergu a vídeňské univerzity, na němž se podílel i profesor Petr Pyšek z katedry ekologie. Během posledních století počty nových introdukcí po celém světě trvale rostou, přičemž více než třetina z celého zaznamenaného počtu se odehrála mezi roky 1970 až 2014. Studie vyšla v prestižním časopise Nature Communications.
Seminář: Jak prezentovat odborné výsledky
Knihovna chemie pro vás připravila dva workshopy připravené speciálně pro Přírodovědeckou fakultu UK. Workshopy jsou cíleny na autory, lektory, studenty i začínající redaktory technické literatury. Oba proběhnou v posluchárně Ch3 v budově chemických ústavů 7. 3. a 14. 3. mezi 10 - 11.30. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni.
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne ve středu 9.3. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 7.3.2016 do 16 h.
Plavání pro zaměstnance PřF UK
Katedra tělesné výchovy nabízí zaměstnancům PřF UK lekce kondičního plavání ve Sportovním centru UK.
Hydrobotanická exkurze z Lanžhota
Pracovní skupina pro studium makrofyt vod a mokřadů při České botanické společnosti vás zve na hydrobotanickou exkurzi ve dnech 15. – 18. 6., která se uskuteční na mokřady na dolním toku Moravy s výjezdy do oblasti moravského Soutoku, slovenského Záhorie a také přiléhající rakouské části. Akci připravujeme ve spolupráci se členy Slovenské botanické společnosti a jednáme i o spolupráci s rakouskými botaniky.
24. jarní bryologicko-lichenologické setkání
Zveme Vás na jarní bryologicko-lichenologické setkání, které se bude konat v Mikulově ve dnech 30. 3. – 2. 4. 2017.
Přednáškový cyklus ČBS a katedry botaniky PřF UK - jaro 2017
Všechny přednášky se konají v Krajinově posluchárně katedry botaniky PřF UK Praha, Benátská 2, Praha 2 od 17:00 hodin.
Exkurze ke květeně
Exkurze bude v termínu 22.5-27.5.2017, pojedeme do Slovenského krasu
Mezioborová exkurze Ukrajina-Moldávie 2017
Exkurze bude v termínu 22.6. - 3.7.2017, pojedeme do nížin a podhůří Moldávie a na západní Ukrajinu se zastávkami v Rumunských a Ukrajinských Karpatech
Seminář k jubileu prof. M. Rejmánka
Slavnostní seminář se bude konat 9.1.2017 v Krajinově posluchárně od 17 hodin. Všichni jsou vítáni.
Vánoční večírek Katedry botaniky 2016
Rádi bychom Vás tímto pozvali na tradiční předvánoční bezcévný večírek a geobotanický Slunovrat (obé dohromady tvoří vánoční večírek Katedry botaniky), které se uskuteční v pondělí 19.12.2016 od 19:00.
Seznam kandidátů do voleb Studentské komory Akademického senátu fakulty pro léta 2017-2019
Volby proběhnou elektronicky ve dnech 12. až 15. prosince 2016. Hlasujte ve volbách - jde o vaší budoucnost!
Fotoatlas semenáčků
Fotoatlas semenáčků Martiny Horáčkové.
Workshop on population genetics of polyploids 24-25.1. 2017
There will be a short workshop on population genetics of polyploids.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2017
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2017
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Volba kandidáta na děkana - veřejná diskuse s kandidáty
V úterý 4. října se uskuteční veřejné setkání s kandidáty na děkana. Diskuse proběhne ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, od 16 hodin.
Výběrové řízení Erasmus+
Doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ na letní semestr akad. roku 2016/2017 proběhne v úterý 27.9. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 27.9.2016 do 10 h.