Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

E. Ekrtová a kol.: Červená kniha květeny Vysočiny
Další přednáška z přednáškového cyklu České botanické společnosti a Katedry botaniky PřF UK bude na téma "Červená kniha květeny Vysočiny, aneb Co zajímavého roste a rostlo na pomezí Čech a Moravy". Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Nová provizorní menza na Albertově - upozornění
Seeking Assistant Professor in Plant Ecology
Department of Botany, Charles University, Prague, Czech Republic is seeking an experienced independent researcher to join the academic staff of the Plant Ecology unit. The successful candidate will become a member of a group addressing a broad range of research questions in the fields of plant functional and vegetation ecology.
Proti hlavnímu proudu současné systematiky hub
Vývoj v současné systematice hub směřuje z velké části k dělení existujících druhů na menší, úzce definované druhy. Jak ale demonstrovali vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Mikrobiologického ústavu AV ČR na modelu rodu Aspergillus (kropidlák), není takové dělení často opodstatněné a pouze komplikuje nebo znemožňuje správnou identifikaci druhů. Výsledky byly publikovány v sérii tří publikací v prestižním časopisu Studies in Mycology
Nová provizorní menza na Albertově zahájila provoz
V pondělí 27. února 2023 byl zahájen provoz provizorní menzy - výdejny Albertov. Těšíme se na všechny strávníky a dobrou chuť!
Reprezentační ples naší fakulty ve fotografii
V pátek 3. února se konal tradiční Reprezentační ples naší fakulty. Jeho atmosféru si můžete připomenout na fotografiích z pražského Žofína.
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ 2023/2024
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+, tj. první stupeň – nominace z katedry, proběhne ve středu 15. 3. 2023.
Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou
Chystáte se na zahraniční cestu a chtěli byste dát dohromady příslušné peníze, které to bude stát? Příspěvek 30 tisíc korun z Nadačního fondu Přírodovědecké fakulty by vám mohl pomoci! Nadační fond i letos vyhlašuje výzvu pro podávání žádostí o tento příspěvek. Konečný termín pro podání žádostí je 19. 3. 2023. Budou preferovány příspěvky na financování takových cest, které potrvají 30 a více dnů.
A. Hoffmann: Rostlinstvo střední Asie (horské a pouštní oblasti Tádžikistánu, Kyrgyzstánu a další)
Začíná jarní přednáškový cyklus, který pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK. První přednáška bude věnována flóře střední Asie.
Obhajoba doktorské práce Kristýny Šemberové
Obhajoba doktorské práce Kateřiny Woodard
Quantitative shape analysis of diatom frustules: asymmetry, allometry and morphospace structure
Naši botanici u chilského velvyslance
Velvyslanec v Chile Pavel Bechný krátce přijal delegaci Katedry botaniky UK v Praze, která pobývala v Chile na základě spolupráce s Universidad de Chile.
Grantové příležitosti na Přírodovědecké fakultě
Působíte na Přírodovědecké fakultě a chcete získat prestižní grant? Využijte podporu Oddělení projektového řízení!
Pozvánka na den otevřených dveří: "Věda podle vzoru žena"
Přijďte si v pátek 10. 2. 2023 do Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze 8 od 10 hodin poslechnout zkušenosti našich vědkyň a podívat se do laboratoří. Zveme vás na oslavu Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě. Pro žačky, studentky a další zájemkyně o vědu jsme připravili den otevřených dveří, který jsme nazvali „Věda podle vzoru žena“.
Nabídka sportovních aktivit pro zaměstnance
Katedra tělesné výchovy PřF nabízí všem zaměstnancům lekce kondičního cvičení a další sportovní aktivity.
Obhajoba doktorské práce Barbory Lepkové
Obhajoba doktorské práce Ivany Černajové
Obhajoba dizertační práce Iris Sammarco
Mezioborová exkurze
Exkurze botaniků, zoologů a ekologů.
Exkurze ke květeně
Tentokrát na jižní Slovensko.