Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Praktikum analýzy molekulárních dat
Letošní podzim opět otevíráme kurz Advanced methods in DNA sequence and mulilocus data analyses (MB120P143) zaměřený na analýzu a interpretaci molekulárních dat.
Podzimní geobotanický slunovrat 2018
Podzimní obhajoby diplomových prací
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Soni Píšové
Homoploid hybrid speciation in closely related taxa of wetland plants
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Ivety Husákové
Species diversity, distribution and interspecific and intraspecific variation in performance of dry grassland species
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Matthiase Hartmanna, M.Sc.
Geographical parthenogenesis: evolutionary and ecological significance of apomictic reproduction in vascular plants
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Ladislavy Paštové
The role of hybridization in plant evolution - using different methods for detecting plants of hybrid origin in the Elytrigia repens - Elytrigia intermedia hybrid complex
Konference o nových technikách šlechtění rostlin
Biotrin, z.s. pořádá společně s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze konferenci zaměřenou na téma nových technik šlechtění rostlin. Akce se koná 13. září 2018 v prostorách VŠCHT pod názvem "New Breeding Techniques (NBT) - Hope for Agriculture and Food Chain". Vstup je volný, registrace byla prodloužena do 31. srpna 2018.
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Magdaleny Lučanové
Genome size studies in plants – from intraspecific variation to ecological consequences.
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Vojtěcha Zeiska
Taxonomic principles, reproductive systems, population genetics and relationships within selected groups of genus Taraxacum (Asteraceae).
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Jany Steinové
Diversity and phylogeny of symbiotic partners in zeorin-containing red-fruited Cladonia species.
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Pavly Urbánkové
Genetic diversity within pennate diatoms: implications for taxonomy and ekology.
Věda je krásná 2018
Oblíbená fotografická soutěž PřF UK Věda je krásná letos na podzim oslaví svůj 10. jubilejní ročník. Tak se chopte fotoaparátu, mikroskopu nebo jen tužky a zvěčněte její půvab. Registrace soutěžních příspěvků proběhne od 10.10. 2018 do 31.10. 2018.
Uzavření budovy Benátská 2
Představení činností sekčních servisních laboratoří
Biologie PřF UK
Přednáška Mario Vallejo-Mariny
University of Stirling
Letní geobotanický slunovrat 2018
Rádi bychom vás pozvali na letní geobotanický slunovrat.
Zahradní party cévnatého oddělení
Let´s bring food and drinks, which we like, and enjoy the summer time with colleagues.
Uzavření Biologické knihovny
v úterý 12.6. se bude v Biologické knihovně (V7) konat schůze knihovní komise, celá knihovna (včetně pc galerie) bude proto od 12.30 do 14.30 uzavřena.
Obhajoba doktorské práce Zuzany Chumové