E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Aktuality

Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Hamba na PřF UK
Zveme všechny zájemce o dobré divadlo na reprízu, možná poslední, představení Genius loci divadelního souboru Hamba, a to v úterý 11. prosince 2018 v 19:00 ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2
Prezentace nově akreditovaných studijních programů a core facilities mikroskopů
Biologická sekce PřF UK zve všechny zájemce na představení nově akreditovaných magisterských studijních programů Reprodukční a vývojová biologie (RVB) a Evoluční biologie (EB). Při této příležitosti proběhne i představení vybavení core facility mikroskopů. Prezentace proběhne v posluchárně Fotochemie 29.11. od 9.00.
V. Grulich: Omán není jenom poušť
Omán není jenom poušť aneb botanické postřehy z Arabského poloostrova, tak zní název další přednášky konané v rámci přednáškového cyklu ČBS a PřF UK. Všechny zájemce srdečně zveme.
P. Pokorný: Na východ. Aneb jak poznávat minulost bez lopaty a přesto dobrodružně.
Minulost je nenávratně pryč a jedním ze způsobů, jak nahradit pomyslný stroj času, je pohybovat se v prostoru. Připodobnění dávných krajin střední Evropy můžeme najít cestou na východ, od Jižního Uralu po východní Sibiř. Představí je další přednáška pořádaná ČBS a PřF UK, na kterou tímto všechny zájemce zveme.
Přednášky uchazečů o místo vegetačního ekologa na katedře botaniky
V přednášce uchazeči představí svou dosavadní činnost a nastíní základní badatelský směr případného působení na katedře a plánovaný způsob výuky vegetace střední Evropy.
M. Margold: Zalednění západní Kanady v pozdním glaciálu ve vztahu k nárůstu hladiny světového oceánu a osídlení Ameriky lidmi
M. Chytrý: Pladias – databáze české flóry a vegetace
Databáze Pladias je novým veřejně přístupným elektronickým zdrojem základních botanických informací pro území ČR. Jaká data zde lze nalézt a jak je lze využít, nám představí Milan Chytrý v přednášce, na kterou tímto jménem ČBS a PřF UK zveme.
34. ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka
Další ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka o pohár 17. listopadu v plaveckých štafetách pod záštitou děkana PřF UK prof. RNDr. Jiřího Zimy, CSc. a České asociace univerzitního sportu se letos koná v pondělí 19. listopadu od 18:00 v Plaveckém bazénu SCUK v Hostivaři, Praha 10. Přihlášky do 18. listopadu.
Věda není věda, zapoj se do Science slam.
Science slam je formát, který pomáhá popularizovat vědu a výzkum. Je to netradiční soutěž, při níž mladí vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty. Soutěží se ve třech kategoriích, a to 10. listopadu na Albertově a 15. listopadu v Karolinu.
Informační den Univerzity Karlovy
Přijďte se s univerzitou seznámit naživo. Představíme Vám všech 17 fakult a můžete se ptát na vše: od přijímaček přes detaily studia až po možnosti uplatnění absolventů. Připraven je i pestrý doprovodný program. Těšíme se na vás v sobotu 10. listopadu 2018 od 9.00 do 16.00 v areálu Albertova, Praha 2.
Š. Janeček: 10 let výzkumu opylování v Kamerunu
Jménem ČBS a PřF UK zveme všechny zájemce na další přednášku. Tentokrát nás zavede do Kamerunu. S výzkumem opylování, který tam provádí vědci z Univerzity Karlovy a Akademie věd, nás seznámí Štěpán Janeček.
A. Pokorná: Synantropní vegetace v minulosti? Světlé a stinné stránky archeobotanické analýzy
II. prezentace projektové dokumentace "Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"
Univerzita Karlova srdečně zve akademickou veřejnost a všechny další zájemce na prezentaci projektu Kampus Albertov ve fázi dokumentace pro územní řízení, která se koná ve středu 7.11. 2018 od 14.30 v Purkyňově ústavu na Albertově 4, Praha 2.
Senátní volby 2018
Ve dnech 26. až 29. listopadu 2018 proběhnou volby do Akademického senátu UK na PřF UK pro volební období 2019-2022 a volby do Studentské komory Akademického senátu PřF UK pro volební období 2019 - 2021. Termín pro podání písemného návrhu kandidatur do obou voleb je 12. listopad 2018 do 12:00.
P. Maděra: Stromovité dračince - unikátní třetihorní relikty v současné realitě
První přednáška v rámci podzimního přednáškového cyklu ČBS a PřF UK bude věnována stromovitým dračincům. Co jsou zač a jak probíhá jejich výzkum? A jaké jsou jejich šance na přežití v rozvojových zemích?
Rudolphovy kvartérní semináře ZS 2018/19
Zveme Vás na mezioborové semináře sdružující zájemce o výzkum čtvrtohor. Program na tento semestr naleznete uvnitř.
Podzimní ostružiníková exkurze Divokou Šárkou
Česká botanická společnost zve všechny, kteří se nebojí botanických strastí a svízelů jako je rod Rubus. Sraz ve čtvrtek 18.10. ve 13.00 na konečné tramvajové stanici v Divoké Šárce.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2019
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2019
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Apple osX, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na osX a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Pozvánka na přednášku Phylogenomics and Evolutionary Diversification of Legumes: more than just peas and beans
Přednáší Colin Hughes, University of Zurich.

Akce dokumentů