Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Reprezentační ples fakulty se pomalu blíží
V pátek 15. února 2019 můžeme všichni společně oslavit konec zkouškového období a přivítat nový semestr. I tentokrát Vás zveme na hudbu, tanec, zábavu, dobré jídlo i pití a v neposlední řadě i na setkání s kolegy a přáteli, to vše již tradičně v Kongresovém centru Praha. Vstupenky v prodeji v 2. polovině ledna.
Seminář u příležitosti 90. narozenin prof. Jana Jeníka
Česká botanická společnost pořádá ve spolupráci s katedrou botaniky PřF UK Praha a Botanickým ústavem AV ČR mimořádný seminář u příležitosti 90. narozenin prof. Jana Jeníka.
Česko-anglický slovníček pojmů v univerzitních předpisech byl zveřejněn
Křest knihy Rostliny naší přírody
Pozvánka na křest knihy kreslené Annou Skoumalovou a psané Lubomírem Hroudou.
Genomics of adaptation and speciation
MB120P165, 4 credits, summer semester 2018/2019. A new Master course joint between the Dept of Botany, Dept of Zoology and Centre for Theoretical Studies.
Bezcévný večírek 2018
Vánoční večírek Katedry botaniky na téma "Pohádky"
Filip Kolář získal prestižní cenu Neuron pro mladé vědce za rok 2018
Filip Kolář se dlouhodobě zabývá evolucí rostlin. Největším mýtem jeho oboru podle něj je, že se rostliny nedokáží vypořádat s velkými mutacemi. I to se snaží svým výzkumem vyvrátit - zkoumá, jakým způsobem se rostliny v přírodě přizpůsobují měnícímu se prostředí prostřednictvím zdvojení obsahu DNA. Inspiraci k práci čerpá z pochůzek do hor, ale i z diskuzí s kolegy z celého světa.
E. Jamrichová: Vypĺňanie mozaiky minulosti - postglaciálne zmeny krajiny a vegetácie Západných Karpát
P. Koutecký: Floristické a vegetační postřehy z Haliče
Poslední z podzimních přednášek ČBS a PřF UK připomene mezioborové exkurze na západní Ukrajinu a do jihovýchodního Polska.
Výsledky Senátních voleb 2018
Ve dnech 26. až 29. listopadu 2018 proběhly volby do Akademického senátu UK na PřF UK pro volební období 2019-2022 a volby do Studentské komory Akademického senátu PřF UK pro volební období 2019 - 2021.
G. Šrámková: Karpatské evoluční příběhy dvou divokých příbuzných huseníčku
Další z pondělních přednášek pořádaných ČBS a PřF UK nás zavede do Karpat. Ukáže nám jak spletitá může být evoluční historie, a to na příkladu huseníčků.
Geobotanický slunovrat 2018
Rádi bychom pozvali všechny přátelé geobotaniky na Geobotanický slunovrat 2018!
Hledáme laborantku/laboranta do sbírky kultur mikroskopických hub
Vzdělání VŠ (Bc/Mgr.), pracovní poměr 100% (záskok za mateřskou dovolenou), od poloviny ledna 2019.
D. Nývlt: Český antarktický vědecký program
Co s radiokarbonovými daty z Antarktidy - aneb buďte rádi, že pracujete ve střední Evropě
P. Karlík & I. Větvička: Starček úzkolistý – nebezpečný cizokrajný krasavec
Tentokrát se v rámci podzimního cyklu přednášek ČBS a PřF UK vydáme po stopách jednoho invazního druhu, starčku úzkolistého. Čeká nás spoustu šokujících odhalení a drastických záběrů.
Obhajoba doktorské práce Lin Huang
Diskusní semináře z ekologie obnovy a ekotoxikologie: Robert Tropek
Kontroverzní příležitost pro psamofilní hmyz: Proč a jak podpořit biodiverzitu složišť popílku?
Diskusní semináře z ekologie obnovy a ekotoxikologie: Stanislav Smrček
Léčiva v životním prostředí a fytoremediace
Hamba na PřF UK
Zveme všechny zájemce o dobré divadlo na reprízu, možná poslední, představení Genius loci divadelního souboru Hamba, a to v úterý 11. prosince 2018 v 19:00 ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2
Prezentace nově akreditovaných studijních programů a core facilities mikroskopů
Biologická sekce PřF UK zve všechny zájemce na představení nově akreditovaných magisterských studijních programů Reprodukční a vývojová biologie (RVB) a Evoluční biologie (EB). Při této příležitosti proběhne i představení vybavení core facility mikroskopů. Prezentace proběhne v posluchárně Fotochemie 29.11. od 9.00.