Seminář: Mgr. Jakub Nezval, Ph.D.

Mgr. Jakub Nezval, Ph.D. - Světlo jako významný regulační faktor produkce rostlinných polyfenolů a role těchto látek ve fotoprotektivních mechanismech rostlin
Čas 24.04.2018
od 15:00 do 16:30
Přiložený soubor: 2018_LS_seminar_10_Nezval.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Mgr. Jakub Nezval, Ph.D.

(Ostravská univerzita v Ostravě, Přírodovědecká fakulta, Katedra fyziky, Environmentální centrum)

Fenolové látky (polyfenoly; FL) tvoří významnou, strukturně i funkčně rozmanitou skupinu rostlinných sekundárních metabolitů, jejíž zástupce lze nalézt prakticky ve všech vyšších rostlinách. Tyto látky jsou zapojeny do celé řady fyzilogicky významných procesů, přičemž hrají významnou roli v ochraně rostlin před negativním působení abiotických a biotických faktorů prostředí. V rámci této přednášky bude stručně popsána struktura FL a metabolická dráha odpovědná za jejich produkci, fyziologický význam FL se zaměřením na jejich fotoprotektivní funkci a role světelného signálu  při regulaci produkce FL. Kromě toho budou také nastíněny metodické přístupy využívané ke kvalitativní i (semi-)kvantitativní analýze FL in-vitro i in-vivo.

Pozvánka ke stažení ZDE.

Publikováno: Úterý 17.04.2018 00:00