Plant Biology CS 2019

Přečtěte si o úspěchu studentů naší katedry ze srpna 2019 kdy se konala společná konference České společnosti experimentální biologie rostlin a Fyziologické sekce Slovenské botanické společnosti, Plant Biology CS 2019 ve vědeckém kampusu Jihočeské univerzity a Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích.

V srpnu 2019 se konala společná konference České společnosti experimentální biologie rostlin a Fyziologické sekce Slovenské botanické společnosti, Plant Biology CS 2019 ve vědeckém kampusu Jihočeské univerzity a Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Konference se zúčastnilo téměř 300 účastníků témeř z celého světa, byla zde celá řada významných zahraničních řečníků https://www.plantbiologycs.cz/. Setkání mělo výborný ohlas mezi účastníky.

Záměrem tohoto pravidelného vědeckého setkání, které spolupořádá Česká společnost experimentální biologie rostlin, bylo v letošním roce kromě národního networkingu, též mezinárodní networking a představení české a slovenské rostlinné biologie světu, neboť konference byla poprvé pořádána v angličtině, ale též se soustředila významně na podporu a představení mladých vědeckých pracovníků.  Konference byla rozdělena do dvou částí - Studentské dny 25. - 26. 8. 2019 a  hlavní konference 27. - 30.  8. 2019.

Na obou byly udíleny ceny za nejlepší prezentace mladých vědeckých pracovníků či studentů – jednak za přednášky a jednak za postery. Katedra experimentální biologie rostlin na této konferenci velmi uspěla  – v soutežích zaměřených na přednášky získala 3 ceny z celkem 7 udílených a v soutěži o nejlepší postery jsme získali 2 ceny z 6 udílených. Na Studentských dnech v soutěži ČSEBR o nejlepší studentskou přednášku získala 3. cenu Lena Hunt z týmu Ekofyziologie rostlin Jany Albrechtové. Na Hlavní konferenci pak získala 3. cenu doc. Milana Kutáčka v soutěži o nejlepší přednášku mladých vědeckých pracovníku do 35 let Adéla Příbylová z týmu Buněčné biologie a biotechnologie rostlin vedeného Dr. Lukášem Fischerem a cenu prof. Lubomíra Nátra za nejlepší environmentálně orientovanou přednášku mladých vědeckých pracovníků do 35 let Dr. Petr Kohout, též z týmu prof. Albrechtové. V posterových soutěžích získala 2. cenu ČSEBR za nejlepší studentský poster na Studentských dnech Zuzana Blascheová z týmu Fyziologické anatomie Dr. Aleše Soukupa a na hlavní konferenci získala 2. cenu Dr. Márie Luxovej pro mladé vědecké pracovníky Eva Neuwirthová taktéž z týmu prof. Albrechtové.

Organizátoři setkání byli: Česká společnost experimentální biologie rostlin, Slovenská botanická společnost, Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Biologické centrum Akademie věd ČR a Česká síť rostlinné fenotypizace (CzPPN).

Publikováno: Úterý 01.10.2019 16:30