Mgr. Lenka Kožejová Jaklová

Ph.D. student

Laboratoř 3D zobrazovacích a analytických metod
Katedra antropologie a genetiky člověka
Viničná 7, 128 00 Praha 2

Školitel: doc. RNDr. Jana Velemínská, Ph.D.

Email: jaklovale@natur.cuni.cz

Disertační práce:

Vliv terapie na vývoj obličeje u jedinců s oboustrannými rozštěpy rtu a patra: modelování dat metodami virtuální antropologie

Vědecko-výzkumné zaměření:

Biomedicínská antropologie: Léčba rozštěpových vad, časná neonatální cheiloplastika, růst a vývoj obličeje jedinců po podstoupení různých operačních protokolů, komparace rozštěpových jedinců s normou, asymetrie obličeje.

Virtuální antropologie: Aplikace geometricko-morfometrických metod v antropologii.

Publikační činnost:

Jaklová, L., Borský, J., Jurovčík, M., Hoffmannová, E., Černý, M., Dupej, J., & Velemínská, J. (2020). Three-dimensional development of the palate in bilateral orofacial cleft newborns 1 year after early neonatal cheiloplasty: classic and geometric morphometric evaluation. Journal of Cranio-Maxillofacial Surgery, 48(4), 383–390.