E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSbírka pro Víťu Pavku z mikulčické archeologické základny ARÚ AV ČR Brno

https://www.donio.cz/VitaGira

Odkaz na sbírku na Víťu Pavku: https://www.donio.cz/VitaGira

Přátelé, kamarádi z archeologie, ale i všichni další kamarádi kamarádů nebo známí známých mimo tento obor, co máte ještě možnosti a chuť pomoct někomu z úplně nejhoršího; máme v naší branži, přímo na mikulčické základně ARÚ AV ČR Brno, jednoho kolegu, výborného chlapa a kamaráda Víťu Pavku, kterému ta mizerná potvora totálně zničila jeho rodný dům v Mikulčicích. Pokud byste jakkoliv mohli přispět právě jemu, byli bychom vám všem hrozně moc vděční. Je jedním z těch, kterého postihne definitivní demolice a možná právě pomoc od vás by ho mohla hned na počátku nakopnout k tomu, začít úplně znova… Víťa žije sám, o to těžší je zvednout se a motivovat sám sebe. Možná je právě tohle to úplně nejtěžší.

Měli jsme v úmyslu založit nějaký transparentní účet, ovšem předešel nás přímo Víťův bratr, který založil sbírku na pomoc na platformě donio. Nemá tedy nejspíš cenu vymýšlet nic dalšího. Jde i o to, že Víťa by při své skromnosti určitě řekl, že na tom není nejhůř a mohl by se bránit. Takto o tom neví a nemůže nám vzdorovatJ. Pokud se rozhodnete pomoct právě jemu, nemusíte se tedy bát, že jde o nějakou neprůhlednou záležitost. Snad aspoň malým garantem toho, že vše je ok, jsem já a ostatní spolupracovníci a kamarádi z mikulčické základny.

V odkaze na sbírku je myslím naprosto přesně vystihnuto, jaký je Víťa dobrý člověk, tak asi nemá cenu to tu znovu připomínat. Rozdal by vždy i to poslední, jenže právě teď nemá ani to. Kdysi jsme pro všechny místní Podlužáky vymysleli s kolegou Markem Hladíkem termín Hobiti. Docela se to ujalo a docela to vystihuje právě i Víťu. Moc dobře to připomněl Petr Dresler na svém FB v úžasném zamyšlení, které dojalo i mě, otrlého veterána katastrof. Napsal:

Jsou ti lidé na Podluží takoví přerostlí Hobiti. A tohle je přesně ono: "why the Halfling? I've found it is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay. Simple acts of kindness and love."

A speciálně Víťa Pavka je, kdyby jen pro svou výšku, rozhodně největším z Půlčíků.

 

Děkujeme,

Marian Mazuch a všichni dobří ludé z hradiště v Mikulčicích

Publikováno: Čtvrtek 01.07.2021 22:40

Akce dokumentů