Složka pro aktuality, upozornění a události
letak_statisticke_konzultace.pdf
Kurz práce s molekulárními daty v R 2015
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2015
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně i na Mac OS X a dalších UNIXech.
Fond Mobility UK - letní semestr 2015 - sekční termín
Unikátní vědecké setkání NEESPI a TAT 2015, 9.-12.4.2015
Přírodovědecká fakulta UK v Praze bude od 9. do 12. dubna 2015 hostitelem unikátního setkání vědců, které bude hodnotit výsledky desetiletého působení Partnerské vědecké iniciativy Severní Eurasie (NEESPI). Setkání je podpořeno americkým Národním úřadem pro kosmonautiku a letectví (NASA), Národním úřadem pro oceán a atmosféru (NOAA) a projektem EOPOWER.
Fond Mobility UK - zimní semestr 2015 sekční termín
FM v kostce.pdf
tvary_chloroplastu_Asterochloris.jpg
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2016
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2016
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Fond Mobility UK - letní semestr 2016 - sekční termín
Postdoctoral Fellow at the Centre of Experimental Plant Biology, Charles University in Prague
The Centre of Experimental Plant Biology located at the Department of Experimental Plant Biology, Faculty of Sciences, Charles University in Prague, Czech Republic, is recruiting a Postdoctoral Fellow, who would join one of the existing research groups that are studying the following topics:
Aspartyl(Asparaginyl)-beta-Hydroxylase Inhibitors for the Treatment of Cancer
by Mark Olsen, Associate Professor of Medicinal Chemistry, College of Pharmacy – Glendale Midwestern University.
Fotoatlas semenáčků
Fotoatlas semenáčků Martiny Horáčkové.
Conference_series_2017.jpg
Nová přednáška pro Ph.D. studenty
V tomto novém akademickém roce začíná nová přednáška Pokroky v molekulární genetice bakterií - MB140P45,
Expansion Microscopy-STED
Laboratory of Fluorescent and Confocal Microscopy will organize a webinar on Tuesday, November 3rd at 4 pm CEST.
Invitation_webinar_Paolo Bianchini_2020.pdf
Confocal Microscopy and Fluorescent Labeling Strategies
KONFMI webinar Svindrych Confocal-Fluorescence 201110 4 PM CET v1.pdf
An Introduction to DNA-PAINT Superresolution Microscopy