Nový kurz v letním semestru - Vědecké psaní

Dr. Levon Abrahamyan, Ph.D., člen Laboratoře virologie katedry genetiky a mikrobiologie PřF UK v Praze, zahajuje v letním semestru akademického roku 2013/2014 přednáškový kurz MB140P92 Vědecké psaní (Scientific Writing and Communication for Biology and Biomedicine Students). Kurz je určen pro studenty všech tří stupňů vysokoškolského studia v různých oblastech biologie a biomedicíny, především pro magisterské studenty a doktorandy, ale i bakalářské studenty vyšších ročníků. Studenti se v rámci kurzu naučí správně připravovat vysokoškolské kvalifikační práce, plakátová sdělení, vědecké přednášky a především správně psát odborné články. Dozvědí se, jak probíhá proces posuzování vědeckých publikací (peer review), jaké jsou vědecké sociální sítě a jak fungují, jak to ve vědě chodí s autorskými právy apod. Dostanou rovněž dobré základy pro přípravu grantových žádostí a dalších dokumentů nezbytných a užitečných pro úspěšný vědecký rozvoj. Od účastníků kurzu se předpokládá aktivní a konstruktivní účast na skupinových diskuzích, seminářích a dalších akcích, které v rámci kurzu budou probíhat. Kurz je pro studenty výbornou příležitostí, jak si vylepšit svoji aktivní i pasivní znalost vědecké angličtiny.

Podrobnější informace najdete v syllabu kurzu v SIS, případně se informujte přímo u přednášejícího:

Dr. Levon Abrahamyan, Ph.D., abrahaml@natur.cuni.cz , tel. 221951734

Publikováno: Čtvrtek 23.01.2014 10:35