Mikroevoluční minikonference II. - setkání molekulárních botaniků, ekologů, zoologů a parazitologů

Zveme vás opět na odpolední neformální setkání studentů a pracovníků PřF věnujících se studiu mikroevoluce v širokém slova smyslu, především pomocí molekulárních metod (od fylogeografie přes studium evolučních mechanismů po populační genetiku). Tentokrát se zaměříme na to, jaké evoluční problémy řešíme na V7 a B2 pomocí mikrostatelitů, AFLP a RAPD a jakými metodami získaná data analyzujeme (osm prezentací doplněných diskuzí).

Kde: posluchárna B2P, V7, podkroví

Kdy: úterý 15.2. 2011. od 14:00, nejdéle do 17.30

Předběžný program:

• 14:00 Jakub Straka – Vývoj mikrosatelitů s využitím 454 sekvenování (SSR)
  • 14:20 Pavel Hulva – Landscape Genetics (SSR)
  • 14:40 Lenka Zídková – Evoluce ptačích trypanosom (RAPD)
  • 15:00 přestávka
  • 15:15 Vojtěch Zeisek  – Genetická diferenciace populací stulíků zrůzných povodí (SSR)
  • 15:35 Eva Dušková – Evoluce vysokohorského andského rodu Lasiocephalus (AFLP)
  • 15:55 Filip Kolář – Hadcová a polyploidní evoluce našich chrastavců (AFLP)
  • 16:15 přestávka
  • 16:30 Eva Hamrová – Rozdíly v klonální struktuře dvou druhů perlooček rodu Daphnia v závislosti na strategii přezimování (SSR)