Zahájení výstavy «Kazachstán – srdce Eurasie»

.Ve čtvrtek 7. února 2013 v 15:00 bude na Karlově univerzitě v Praze, Přírodovědecké fakultě, Albertov 6, Praha 2 (2. patro) slavnostně zahájena výstava «Kazachstán - srdce Eurasie» pořádaná u příležitosti 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Kazachstánem a Českou republikou. Během uplynulých dvaceti dokázaly obě země vybudovat a rozvíjet důvěrné a přátelské vztahy, mimo jiné také v oblasti vzdělávání.

Na výstavě, kterou pořádá Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice a Geografická sekce přírodovědecké fakulty, bude každý zájemce moci prostřednictvím velkoplošných fotografií objevit divokou krásu tamní nedotčené přírody a obdivovat se  moderní tváři dnešního Kazachstánu. Dozví se také řadu zajímavostí o historii, bohaté kultuře i životě této středoasijské země a jejích obyvatel. Zároveň se při hře kazachstánských hudebníků může zaposlouchat do zvuku tradičních národních hudebních nástrojů.

.Součástí zahájení výstavy bude rovněž expozice díla významné kazachstánské výtvarnice, čestné členky pražské Akademie výtvarných umění, paní Leyly Mahat.

Na závěr slavnostního zahájení bude hostům nabídnuto drobné občerstvení.

Výstavu «Kazachstán – srdce Eurasie» mohou zájemci shlédnout až do 17. března t.r.

Podrobnější informace k připravované výstavě podá paní Zhanerke Zhankuliyeva, atašé Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice, tel. 233 310 656, 604 800 628, e-mail: zh.zhanerke@gmail.com, nebo dr. Tomáš Kučera, katedra demografie PřF UK v Praze, tel. 732 550 508, kucera@natur.cuni.cz .

V Praze dne 4. února 2013

Přiložený soubor: tiskova_kazachstan_2013.pdf