Přiložený soubor: DSD 2014 - HODNOCENÍdef.doc
Další soubor: leták NOB 2014 (1).doc
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Letošní DSD nabídl 890 sportujícím studentům a zaměstnancům 21 sportovních aktivit. Tradičně velkou účast zaznamenaly herní turnaje (volejbal 9 týmů, z toho dvě družstva zaměstnanců, fotbal 7 týmů, florbal 6 týmů), vysokou účast měl i nově zařazený turnaj v beach volejbale. Fitness aktivity byly rozšířeny o nové atraktivní hodiny, celkem si přišlo zacvičit 350 studentů a zaměstnanců. Večer už tradičně patřil nočnímu orientačnímu závodu smíšených dvojic a „after party“ se studentskými hudebními kapelami, občerstvením a táborovým ohněm. Díky nízkému stavu vody nebylo možné uskutečnit sjezd řeky Sázavy.

I v letošním roce proběhlo v rámci děkanského sportovního dne slavnostní předání mimořádných sportovních stipendií pěti nejlepším studentům – reprezentantům.

Těší nás, že sportovních aktivit děkanského sportovního dne využívají kromě studentů také zaměstnanci fakulty, kterých je každoročně více a více.

FOTOGRAFIE

.

Výsledky a hodnocení sportovních soutěží a dalších pohybových aktivit.

BEACH VOLEJBAL

První ročník turnaje nově zařazeného sportu se povedl, zúčastnilo se 11 dvojic. Zvítězil tým Kuny.

FLORBAL

Florbalového turnaje se zúčastnilo 6 týmů (celkem tedy cca 55 studentů a studentek), čímž byla naplněna kapacita turnaje. Bohužel právě z kapacitních důvodů musely být přihlášky dalších týmů odmítnuty. Během 3,5 hodiny bylo odehráno 10 zápasů, které určily konečné pořadí. Vítězství v turnaji obhájilo družstvo „Růžoví kulíšci“, byť to letos neměli vítězové tak jednoduché. Turnaj byl vyrovnaný, do finále se „Růžoví kulíšci“ probili až po nájezdech.

VOLEJBAL

Zúčastnilo se na 70 sportovců z řad studentů i zaměstnanců (turnaj absolvovali i učitelé z geografie a chemie). Přihlášených devět družstev bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. První dva z každé skupiny postoupili do play off o 1. - 4. místo, třetí a čtvrtí pak hráli o 5. - 8. místo.

Po napínavých soubojích nakonec zvítězila Zubatá, na druhém místě skončily Tužky a bronzová medaile patří Bangu.

Výsledky zápasů o 1. - 4. místo:

• semifinále:  Zubatá - Bang! 2:0, Tužky - Chemické nebezpečí 2:1
  • o 3. místo:   Bang! - Chemické nebezpečí 2:0
  • finále:          Zubatá - Tužky 2:0 (23, 21)

SOFTBAL

Softbalového turnaje se zúčastnily 4 týmy o celkovém počtu 44 studentů. Hrálo se systémem každý s každým na 3 směny.

FOTBAL

.Turnaje ve fotbale se zúčastnilo 60 studentů rozdělených do 7 týmů. Týmy hrály systémem každý s každým 1*12 min na 2 hřištích. Úroveň turnaje byla velmi dobrá. S plným počtem bodů zvítězil tradiční účastník fotbalových klání "Jedličkův ústav" ze 4. ročníku GEKA, příjemně překvapili prváci „Gamblers“, kteří skončili na druhém místě.

STREETBALL

Hrálo se podle modifikovaných pravidel streeballu 4x4, podmínkou byla přítomnost minimálně 1 ženy v týmu! Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, celkem se na hřišti vystřídalo 23 hráčů a hráček.

Pořadí:.

1. Nuly 0
  2. Junioři a mamka
  3. XXX
  4. Drsní biochemičáci

TENIS

V rámci DSD navštívilo tenisový areál 16 studentů a studentek, vlastního turnaje se zúčastnilo 8 soutěžících. Po velmi hodnotné hře se vítězi turnaje stali I. Markovičová a J. Jirků.

FITNESS AKTIVITY A PLAVÁNÍ

Do nabídky fitness aktivit byly letos zařazeny tyto formy cvičení – poweryoga, cardio dance, bosu, pilates, fitball, SMsystém a aqua-fitness. Zájem cvičících převyšoval nabídku a tak všechny nabízené aktivity byly plně obsazeny.

O ranní volné plavání mělo zájem 38 studentů. Na plavecký štafetový víceboj v netradičních disciplínách přišlo 40 studentů a celý závod se odehrával v atmosféře plné napětí a pěkných sportovních výkonů. Startovalo 10 štafet v 7 plaveckých disciplínách s využitím různých plaveckých pomůcek. Štafetový víceboj je atraktivní tím, že mohou plavat jak aktivní plavci, tak i studenti, kteří s plaváním teprve začínají. Zvítězila štafeta pod vedením Matěje Hlavičky.

.

NOČNÍ ORIENTAČNÍ ZÁVOD SMÍŠENÝCH DVOJIC

Závodu se letos zúčastnilo 168 závodníků a 20 pořadatelů z řad studentů a členů VSK Přírodověda.

Náhlá krátká průtrž mračen v odpoledních hodinách určitě odradila další dvacítku přihlášených dvojic, které k prezenci nedorazili. Letos se startovalo ve čtyřech kategoriích, celkem v 7 „vlnách“. Poslední startující prošli cílem do půlnoci, nikdo se nezranil ani neztratil.

Poděkování patří všem pořadatelům z řad studentů a členů VSK Přírodověda – orientační sporty za hladký průběh závodu, dále PTU, MŠ Horolezecká a zaměstnancům SCUK.

Výsledky a fotografie ze závodu

.

Děkujeme sponzorům:

Městským divadlům pražským (ABC a Rokoko)

1. BEACH  VOLEJBAL     9:00 - 11:00,  Hamrsport, Praha 10 - Záběhlice

Turnaj libovolně složených dvojic podle pravidel beach volejbalu. Startovné 50kč/tým. Sraz týmů                v 8:45 na kurtech. Přihlášky do 21.4.: Mgr. Jan Zachař, zachar1@natur.cuni.cz

.

2. FLORBAL     9:00 - 12:00 hala nafukovací víceúčelová SCUK

Hrací systém podle počtu přihlášených družstev, hraje se v počtu 4+1.

Prezence v 8:40, startovné za tým 50 Kč na místě, přihlášky do 22. 4.

Mgr. Lukáš Frantál,  frantal@natur.cuni.cz

.3. VOLEJBAL     9:00 - 16:00 volejbalové kurty Albertov

Sraz na kurtech v 9 hod., začátek turnaje v 9:30 hod. Startují smíšená družstva, jedinou podmínkou jsou

dvě ženy na hřišti. Systém bude určen podle počtu přihlášených družstev. Startovné je 100,- Kč za družstvo. Přihlášky do 22. 4.: PaedDr. Aleš Ludvík,  ludvik@natur.cuni.cz

.

4. TENIS    11:00 - 14:00 tenisové kurty SCUK . V případě špatného počasí  hala SCUK.

Přihlášky do 21. 4. Hrací systém bude upřesněn podle přihlášených zájemců.

Informace: doc. RNDr. Svatopluk Matolín, DrSc., matolin1@natur.cuni.cz

.5. FOTBALOVÝ TURNAJ   12:00 - 15:00 fotbalové hřiště SCUK

Přihlášky (název týmu, jméno kapitána) do 21.4. Podrobné informace budou zaslány mailem 22.4.

Mgr. Jan Zachař, zachar1@natur.cuni.cz

.

6. SOFTBAL    13:00 - 18:00, softbalové hřiště SCUK

Přihlášky družstev na místě, informace: Jan Novák,  novakj@natur.cuni.cz

7.  STREETBALL - Memoriál  Mgr. Miloslava  Rotta   středa 23. 4., centrální hala SCUK

.Prezence 17:30 – centrální hala SCUK (hřiště B), začátek turnaje 17:45

Hrají družstva 3+2 (min.1 žena na hřišti). Herní systém bude stanoven podle počtu přihlášených družstev.

11. BOSU    11:45

Pozor! Na tuto lekci je nutná rezervace.

.17.  PLAVÁNÍ     12:00 - 12:45

Netradiční štafetový víceboj 4x25m / 4 členná družstva, 2 muži a 2 ženy/.

Informace: Mgr. Zdeňka Polová,  polova@natur.cuni.cz

.18.  AQUA - FITNESS   12:45  -13:30

OSTATNÍ  SPORTOVNÍ  AKTIVITY

.19. VODNÍ  TURISTIKA  Sjezd Sázavy v úseku Krhanice – Pikovice

Akce zrušena!

Informace a závazné přihlášky do pondělí 21. 4., Jan Novák,  novakj@natur.cuni.cz

.

Informace: Mgr. Tomáš Kunst,  kunst@natur.cuni.cz

21. NOČNÍ  ORIENTAČNÍ  ZÁVOD  SMÍŠENÝCH  DVOJIC   19:00 - 24:00, SCUK

.VÝSLEDKY

Přihlášky a rozpis závodu

Prezence 19:00 - 19:45 vstupní hala SCUK. Vyhlášení výsledků NOB a předání cen nejlepším v půlnoci. PaedDr. Miroslava Šafandová, ob@natur.cuni.cz