První pomoc pro pedagogy II

aneb Jak ji poskytovat a jak ji učit ještě více!

Po absolvování kurzu "První pomoc pro pedagogy I (Didaktika první pomoci)" je možné pokračovat v rozšiřujícím kurzu "První pomoc pro pedagogy II". Tento kurz je vyučován v rozsahu 16 hodin a můžete si zde ještě více prohloubit pedagogické a didaktické dovednosti pro výuku první pomoci.

Kurz je možné absolvovat jako součást programu celoživotního vzdělávání - CŽV PřF UK (určen zpravidla pro "nepedagogickou veřejnost") nebo jako akreditovaný kurz MŠMT (č. MSMT-34183/2019-2-1153) s názvem "Didaktika první pomoci II" (určeno pro pedagogické pracovníky splňující níže uvedené vstupní předpoklady). Obsah kurzu i cena je v obou případech stejná, kurzy se liší pouze typem výstupního certifikátu). Upřesnění zvoleného kurzu účastníci vyplní v přihlášce.

a)    O co se jedná?

• Po absolvování kurzu "První pomoc pro pedagogy I (Didaktika první pomoci)" je možné pokračovat v rozšiřujícím kurzu "První pomoc pro pedagogy II", na kterém si můžete ještě více prohloubit pedagogické a didaktické dovednosti při výuce první pomoci.
  • Všechny naše kurzy jsou vyučovány za využití metod zážitkové pedagogiky - rozhodně se tedy nemusíte obávat, že byste dlouho seděli a pouze poslouchali teoretický výklad. Kurzy obsahují mnoho praktických nácviků a simulací, při kterých si můžete získané znalosti upevnit a zafixovat!

b)    Pro koho je kurz určen?

• Pro absolventy kurzu "První pomoc pro pedagogy I" nebo "Didaktika první pomoci", kteří si chtějí rozšířit a prohloubit nabyté dovednosti.

c)     Co se naučíte?

• Na tomto navazujícím kurzu je čas ještě více věnován didaktickým aspektům výuky první pomoci. Účastníci si zkusí režírovat a dát zpětnou vazbu v pokročilejších simulacích a pracovat s větší skupinou účastníků. Prostor je věnován i např. přípravě vlastního scénáře a jednotlivých příprav pro výuku témat z první pomoci.

d)    Cena

• Cena kurzu je 1500,- Kč za osobu. Tato částka musí být uhrazena nejpozději 30 dnů před zahájením vzdělávacího programu.
  • V ceně je zdravotnický spotřební materiál na nácviky (rukavice, obvazový materiál apod.), a materiál na přípravu simulací (např. maskování).
  • V ceně nejsou další náklady spojené s absolvováním kurzu - např. doprava do místa konání (Praha), ubytování a strava.
  • Víme, že obzvláště studentům se cena může zdát vysoká, ale vzhledem ke koncepci našich kurzů (výuka zážitkem s množstvím rekvizit, maskováním apod.) a vyššímu množství lektorů, kteří zajišťují vysokou kvalitu výuky, bohužel nemůžeme nabídnout cenu nižší. V porovnání s konkurencí se však stále pohybujeme na spodní hranici a po absolvování kurzu určitě nebudete litovat. ☺

e)    Ukončení kurzu

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu, pokud splní následující podmínky:

• aktivní docházka, maximální celková absence 2 vyučovací hodiny
  • zúčastní se úvodu kurzu v plném rozsahu (první 3 vyučovací hodiny, celkem 135 min)
  • vyplnění hodnotících dotazníků v závěru kurzu

f)     Termíny, místo a přihlášky

g)    Další informace

• Organizátoři si vyhrazují právo na případnou změnu v uvedeném časovém schématu a na změnu termínu z vážných provozních důvodů.

h)    Přihlašování

• Do týdne by Vám mělo přijít potvrzení závazné přihlášky nebo info o zaplnění kapacity kurzu. V případě, že se tak nestane, urgujte prosím svoji přihlášku. Kapacita kurzu je omezená, rozhoduje pořadí přihlášky. Odesláním závazné přihlášky se závazně přihlašujete na kurz a souhlasíte se storno podmínkami, které jsou uvedeny v přihlašovacím formuláři.

Odborní lektoři kurzu:

Mgr. Radim Kuba, Mgr. Klára Melounová, Mgr. Kateřina Nodžáková, Mgr. Jan Křivánek, Bc. Adéla Křečková & Mgr. Gabriela Zvěřinová

Už se na Vás moc těšíme! :-)